Czwórka w świecie nowoczesnych technologii

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 18:51
Zakończyły się 5. targi Media Expo. Czwórka oczywiście była obecna na tej imprezie. Hasłem przewodnim spotkania była "Cyfrowa Polska dla wszystkich".
Audio
  • Czwórka na targach Media Expo 2013 (Czwarty wymiar/Czwórka)
Targi Media Expo 2013
Targi Media Expo 2013Foto: Kuba Marcinowicz

– W tym roku było wyjątkowo bogato, zaistniały bowiem zarówno Polskie Radio jak i Telewizja Polska – mówi Krystyna Rosłan-Kuhn z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – To ma kolosalne znaczenie dla popularyzacji tego wydarzenia.

Czytaj także: Poznań Media Expo: "Cyfrowa Polska dla wszystkich"

Ale targi Media Expo to także specjalistyczna konferencja, której uczestnicy zajmowali się aktualnymi problemami mediów. – Przejście z "analogu" do "cyfry" to oszczędność pasma i energii, bo do pokrycia danego obszaru potrzeba będzie teraz nadajnika o znacznie mniejszej mocy – tłumaczy Rosłan-Kuhn. – To także więc działania proekologiczne.

Zdaniem ekspertki cyfryzacja oznacza także znaczące obcięcie kosztów nadawania. – Z jednego nadajnika można bowiem emitować kilka programów – mówi Rosłan-Kuhn.

Jednak, jej zdaniem radio "rozsiewcze", nawet cyfrowe, nie wyeliminuje z rynku stacji internetowych. – Natomiast połączenie tych dwóch mediów daje fenomenalne wyniki – mówi ekspertka.

By dowiedzieć się więcej posłuchaj nagrania materiału z audycji "Czwarty wymiar".

(kd)

Czytaj także

Czy żyjemy w świecie hologramów?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:00
Dzięki hologramom na trasie koncertowej Madonny występował Justin Timberlake, na scenie obok Snoop Dogga pojawił się Tupac, a Mariah Carey zaśpiewała w Krakowie. Kto jeszcze korzysta z tej technologii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosyjska myśl techniczna: все-пилот

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 17:00
Ruskie pierogi, rakieta Proton, kałasznikow, a teraz все-пилот. Rosyjska myśl techniczna dotrzymuje kroku wymogom współczesności, a Czwórka wysłała do Moskwy reportera, który sprawdził jak działa "wsio-pilot".
rozwiń zwiń