Wakacje z książką

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 13:40
Ruszamy z cyklem wakacyjnych konkursów na stronie internetowej Czwórki! W wybrane weekendy do zdobycia książki!!!

Zaglądajcie do naszej konkursowej zakładki! Przez cały lipiec i sierpień będziemy mieli dla Was do zdobycia książki!!!

W pierwszy weekend lipca mieliśmy dla Was caaaałą serię książek o wampirach z cyklu o Sookie Stackhouse!

Aby zdobyć aż 10 książek za jednym razem należało napisać krótkie opowiadanie (maksymalnie na 1500 znaków) na temat: jak sobie wyobrażasz swoje spotkanie z wampirem?

Opowiadania przesyłaliście mailem.

 

Znamy Zwycięzcę, a właściwie Zwyciężczynię! Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Jesteśmy pod wrażeniem Waszych prac, pomysłów, a przede wszystkim WYOBRAŹNI... Po przeczytaniu opowiadań jestesmy pewni - Wamiry są wśród nas i jest ich wiele...  Jednak Zwycięzca może być tylko jeden. Zestawem książek nagodziliśmy Dominikę ze Szczecina. Przeczytajcie co napisała, wszystkim pozostałym dziękujemy za udział w konkursie!

 

"Moje opowiadanie dedykuję przyjaciółce Karolinie - największej fance wampirów jaką nosiła Matka Ziemia i dla niej chciałabym wygrać serię o jej ukochanej Sookie =))"

"To był czwartek"
Dźwięk budzika. W lewym oku utworzył się z wachlarzy rzęs mały lufcik. Zielona źrenica powędrowała w stronę okna. Słońce rozdrażniło ją bardziej niż zazwyczaj. 10 minut w łazience, węzeł z loków, wciąganie spodni i topu - pół minuty. Poszukiwania kluczyków do auta zakończone sukcesem. Mieszkanie nr 13 dzielił od parteru labirynt schodów. Krwiste Daewoo odpaliło bez problemów, a ona z rozczuleniem pogłaskała kierownicę. Zadudniły basy, kląc soczyście wykręciła w końcu na tyle, by nie zarysować taksówki pana Kazia. Jak na czwartek było pusto, słońce grzało, a stroma Jagiellońska wyglądała jak z widokówek San Francisco. Zadumę przerwał klakson. Zjechała na bok i wysiadła. Jadący za nią kierowca audi też zatrzymał się i krzyknął przez szybę - "Zielone, lala, znaczy że można ruszyć!". Rzuciła z oczu iskry o woltarzu elektrowni i podeszła bliżej. Facet zbity z tropu obserwował szybko zbliżającą się wiotką brunetkę. Wyciągnęła go za głowę z auta, przyssała się chwilę później. Ciut zbyt zachłannie jak na damę. Jej ciało wypełniło się lepkim ciepłem. Wstała z kolan i rozejrzała dookoła nieprzytomnie. Na chodniku leżał mężczyzna przed trzydziestką z matowymi oczami skierowanymi ku cukierni "Jagiellonka". Karolina zagryzła wargę, wciąż mokrą i błyszczącą. - "Przepraszam, nie zdążyłam rano zjeść śniadania, a głodna bywam nieznośna". I wtedy mnie zobaczyła. Skuloną na tylnym siedzeniu. Spojrzała na siniak wylewający się spod ciemnych okularów. "Podwieziesz mnie do pracy?” spytałam.

Zapraszamy do wspólnej zabawy! W następny weekend kolejny konkurs...

----------

Seria o Sookie Stackhouse stała się podstawą do kultowego serialu "Czysta Krew" emitowanego w Polsce od lutego 2009 na kanale HBO. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy, Oscara za "American Beauty" i pomysłodawca kultowej produkcji "Sześć stóp pod ziemią". Serial osiągnął gigantyczny sukces i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów. Seria liczy 12 tomów i jeden zbiór opowiadań.