Polskie Radio
Section05
Szczecin

Jarosław Kaczyński: rząd PO-PSL to było wprowadzanie w Polsce niemieckich porządków

- Jeżeli ktoś Polsce dobrze życzy, to jednego nie powinien życzyć: niemieckich porządków, a te niemieckie porządki to są właśnie rządy Donalda Tuska - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Szczecinie. Jako przykład tych porządków wskazał m.in. likwidację polskich stoczni, dzięki czemu niemieckie stocznie zostały utrzymane. Dodał, że Niemcy wcale temu nie zaprzeczają. - Był okres bez niemieckich porządków - to osiem lat rządów PiS - przypomniał prezes Kaczyński.  
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS Gorzów Wielkopolski polityka POLSKA Szczecin

NASZ NEWS Konwencje PiS: w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, a w niedzielę w Gdyni

W sobotę odbędą się konwencje regionalne PiS w Gorzowie Wielkopolskim (godz. 14.00) i w Szczecinie (godz. 16.30), a w niedzielę - w Gdyni. Weźmie w nich udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość regiony lubuskie zachodniopomorskie pomorskie Gorzów Wielkopolski Szczecin Gdynia

Centrum Solidarności "Stocznia" będzie dbać o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie

- Centrum Solidarności "Stocznia" będzie dbać o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie; idea Solidarności musi wrócić do naszego życia publicznego, bo jest szalenie wartościowa - podkreślił w poniedziałek w Szczecinie szef MKiDN Piotr Gliński podczas uroczystości powołania tej instytucji.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szczecin Solidarność

Baja Poland 2023. Krzysztof Hołowczyc wygrał po raz dziewiąty

Załoga Krzysztof Hołowczyc – Łukasz Kurzeja (Mini John Cooper Works) wygrała wszystkie odcinki specjalne rajdu Columna Medica Baja Poland, jednej z eliminacji Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych, i stanęła na najwyższym stopniu podium na koniec imprezy. Dla Hołowczyca to już dziewiąty triumf w karierze na trasie zachodniopomorskiego rajdu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Rajdy samochodowe wyścigi samochodowe Szczecin Krzysztof Hołowczyc

Radna KO zaatakowała księdza i podała jego dane. Duchowny popełnił samobójstwo

Szczecińska radna Koalicji Obywatelskiej - Dominika Jackowski, udostępniła w mediach społecznościowych wpis na temat księdza, który masturbował się na plaży. Oskarżyła go także o pedofilię i podała jego dane. Policja nie potwierdziła tych zarzutów i ukarała duchownego mandatem za nieobyczajne zachowanie. Kapłan nie wytrzymał nagonki i popełnił samobójstwo.
Zobacz więcej na temat:  samobójstwo Platforma Obywatelska opozycja media społecznościowe Szczecin POLSKA społeczeństwo

"Solidaryzujemy się ze strajkującymi w Gdańsku i w Gdyni". Szczeciński Sierpień '80

19 sierpnia 1980 roku w Stoczni Szczecińskiej im. Warskiego powstał Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, jego przewodniczącym wybrano Mariana Jurczyka. Dzień wcześniej o godz. 10.30 część wydziałów przerwała pracę. Przed bramą główną zgromadziło się kilka tysięcy pracowników.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Janusz Marchwiński Marian Jurczyk Stocznia Szczecińska Szczecin sierpień 80 Solidarność PRL związki zawodowe

Zachodniopomorskie. Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli; padły strzały ostrzegawcze

W okolicach miejscowości Broczyno policja ścigała kierowcę, który popełnił wykroczenie i nie zatrzymał się do kontroli. Za uciekającym zostały oddane strzały ostrzegawcze - poinformowała w czwartek nadkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca wypadek policja Drogówka przestępczość samochody bezpieczeństwo na drodze zachodniopomorskie Szczecin

Duklanowski wygrał proces z Geblewiczem. W tle sprawa pedofila Krzysztofa F.

Olgierd Gieblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego i szef Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim przegrał proces sądowy w pierwszej instancji o pomówienie z Tomaszem Duklanowskim, redaktorem naczelnym Radia Szczecin. Proces miał związek ze sprawą pedofila Krzysztofa F.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samorząd media dziennikarze dziennikarstwo sądownictwo sąd zachodniopomorskie Platforma Obywatelska PO Szczecin pedofilia

Kolejne wyróżnienie dla budynku z Polski. "Jeszcze długo będzie budził emocje"

- Projekt siedziby Filharmonii Szczecińskiej został wybrany w międzynarodowym konkursie. Sam w nim uczestniczyłem, zajmując III miejsce. Wygrała najlepsza propozycja, która dała nową jakość tej przestrzeni, a także posunęła nas jako miasto i społeczność daleko w przód - mówił w Dwójce szczeciński architekt Jacek Lenart. Po niemal dziewięciu latach od otwarcia wspomniany budynek nadal znajduje uznanie i otrzymuje kolejne wyróżnienie.
Zobacz więcej na temat:  filharmonia architektura Dwójka Jakub Kukla KULTURA Szczecin