Polskie Radio
Section05
Szczecin

Czy nowe promy powstaną w polskich stoczniach? Znamy opinię ekspertki resortu infrastruktury

Na razie nie mamy opóźnień w harmonogramie w stosunku do założeń zweryfikowanego biznesplanu – powiedziała w środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej Agnieszka Trzaskalska z Ministerstwa Infrastruktury, odnosząc się do projektu budowy promów dla PŻM i PŻB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport Bałtyk inwestycje Szczecin ministerstwo infrastruktury infrastruktura

Procesje Bożego Ciała w największych miastach Polski. Sprawdź trasy pochodów

W Kościele katolickim uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem. Centralnym punktem obchodów w Polsce jest msza św. i procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesje przejdą także w największych miastach Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Ciało Kościół katolicki aktualności katolickie regiony Warszawa Kraków Poznań Lublin Białystok Szczecin Olsztyn Wrocław Łódź Katowice Przemyśl

Wody geotermalne posłużą do ogrzewania mieszkań w Szczecinie? Naukowcy odkryli duże złoża

Geologowie dali władzom Szczecina zielone światło dla wykorzystania wód geotermalnych. Dziennik regionalny "Głos Szczeciński" podkreśla, że zawarte w raporcie wnioski z przeprowadzonej przez naukowców analizy budowy geologicznej i opracowanego profilu geologicznego otworu geotermalnego są bardzo optymistyczne.
Zobacz więcej na temat:  regiony zachodniopomorskie Szczecin POLSKA mieszkania energetyka

CBA zatrzymało chirurga ze Szczecina. Lekarz usłyszał 166 zarzutów

Były ordynator Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej szczecińskiego szpitala w Zdunowie Krzysztofowi K. usłyszał zarzuty m.in. przyjmowania łapówek, prania brudnych pieniędzy i oszustw. Jest podejrzany o popełnienie łącznie 166 przestępstw - poinformowały Prokuratura Regionalna w Szczecinie i CBA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo oszustwa lekarz korupcja Szczecin Tomasz Grodzki CBA regiony

"Potrzebna jest przeciwlotnicza, ale i przeciwrakietowa". Prezes PiS o ochronie Pomorza Zachodniego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do infrastruktury znajdującej się na Pomorzu Zachodnim, m.in. terminalu LNG i rurociągu Baltic Pipe, powiedział w Radiu Szczecin, że "ten teren powinien być chroniony nie tylko przeciwlotniczo, ale także przeciwrakietowo".
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe energetyka wojsko bezpieczeństwo Szczecin zachodniopomorskie Jarosław Kaczyński POLSKA polityka

Porzucony samolot na lotnisku pod Szczecinem. "Oczekuje na swojego właściciela"

Na lotnisku Szczecin Goleniów porzucono samolot Boeing 737-800. Już od blisko dwóch tygodni nie zgłosił się po niego właściciel. - Po bezpiecznym lądowaniu opuściło go około 150 pasażerów, a w ślad za nimi udała się również załoga samolotu, informując obsługę lotniska, że nie są już pracownikami linii lotniczej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy portu lotniczego.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Szczecin samolot

Wakacje 2022: czy polecimy na urlop w Polsce?

Wakacje nie są już tak odległe, warto więc zacząć je planować. Hiszpania, Grecja, Turcja, a może... Międzyzdroje? Polskie Linie Lotnicze LOT wraz z jednym z biur podróży ogłosiły pilotażowy projekt, który ma zachęcić do spędzenia wakacji w Polsce. A narodowy przewoźnik zapowiedział zwiększenie częstotliwości rejsów krajowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka LOT wakacje Szczecin Świnoujście Kołobrzeg społeczeństwo Tomasz Miara