Za Darmo! Film Promujący Tegoroczny Up To Date Festival

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:10
Prawdziwa historia, autentyczne emocje i przesłanie, które nie pozwala zostać obojętnym. Tak jednym zdaniem można opowiedzieć tegoroczny film promujący Up To Date Festival. Jednak jedno zdanie to stanowczo za mało dla tej fabuły!
Up To Date Festival
Up To Date FestivalFoto: mat. pras.

Film „Za Darmo” to opowieść pełna ciepła i emocji - tych płynących z pasji do muzyki, ale i tych z więzi rodzinnych oraz zwykłych, codziennych spraw. Nie jest to jednak opowieść całkowicie pozbawiona humoru.

Ten film, to zupełne odwrócenie kategorii i przełamanie stereotypów. Video promujące imprezę techno nie musi być dynamicznym, głośnym klipem, tak jak techno w ambitnej wersji od Up To Date Festival jest nie tylko dla młodych.

Tegoroczny film promujący festiwal nie jest wyreżyserowaną, prostą akcją reklamą największego muzycznego wydarzenia na Podlasiu. To po raz kolejny prawdziwa historia, autentyczne emocje i przesłanie, które pozostawia widza z bagażem przemyśleń.

Syn, organizator Festiwalu do udziału w filmie dokumentalnym zaprasza swoją Mamę. Widzimy, że jej udział i historia, którą opowiada nie są dla niej czymś łatwym. Podróż, w którą bohaterka zabiera widza pełna jest emocji, które niekiedy biorą górę. W podróży przez wspomnienia sięgające początków XX wieku bohaterce towarzyszy postać jej Babci. Babcia mimo trudnego, intrygującego życia była dla niej ostoją bezpieczeństwa, ciepła i troski, jaką tylko babcia może obdarzyć swoją ukochaną wnuczkę. 

Chcąc trochę tego ciepła przekazać innym, Mama do pomocy zaprasza inne Mamy współorganizatorów festiwalu. Razem przygotowują coś, dzięki czemu wartość jaką jest rodzina, dla młodych może nabrać nowego znaczenia!

PAMIĘTAJMY O STARSZYM POKOLENIU!

Życie ludzi starszych, jak pokazuje film, rządzi się nieco innymi prawa i toczy się wg innych reguł niż życie młodych. Światy dziadków i wnuków w pewnym momencie oddalają się od siebie, a czas wydaje się biec w zupełnie innym tempie i kierunku. Nagle zaczyna brakować czasu na to, co kiedyś było wartością – wspólne dzielenie ze sobą czasu na choćby krótką rozmowę by później móc dzielić ze sobą wspomnienia. Z tego powodu właśnie organizatorzy festiwalu postanowili nie tylko przypomnieć o tym wszystkim, którzy 8 i 9 września pojawią się na Up To Date Festival, ale także im w tym pomóc.

„Mama zawsze lubiła opowiadać o swojej rodzinie. Często mówiła o potrzebie dokumentacji​ rodzinnych historii. Dlatego wpadłem na pomysł akcji ​„W​yślij ​P​ocztówkę do ​B​abci” inspirowany jej życiem i historiami, które nam opowiadała. Przecież to, co liczy się w życiu to więzi z najbliższymi, rodziną czy prawdziwymi przyjaciółmi. Dopiero później jest miejsce na kulturę i muzyka, które są osią naszego festiwalu – Cezary Chwicewski, dyrektor artystyczny Up To Date Festival.

Do udziału w przedsięwzięciu organizatorzy festiwalu postanowili więc zaprosili swoje własne mamy. To one wspólnie przygotowały kwiatową kompozycję, która pojawiła się na specjalnych festiwalowych pocztówkach. One, wraz z dedykowanymi akcji znaczkami pocztowymi zupełnie za darmo będzie można wysłać z gorącymi pozdrowieniami z festiwalu.

mat. pras.

Zobacz także