Instytut B61 powraca!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 15:14
Wejdź do ośrodka dla astronautów ze Stanisławem Tymem, Katarzyną Groniec i Łąki Łan.
Audio

"Powrót" to nowy spektakl Instytutu B61, który odbędzie się 14 grudnia w Toruniu a 15 w Bydgoszczy. Wystąpią w nim: Stanisław Tym, Katarzyna Groniec, Łąki Łan, SOFA oraz Mariusz Lubomski.

Spektakl to wejście w świat astronautów, którzy wrócili na ziemię. Po powrocie, każdy uczestnik misji kosmicznych musi pojechać do Ośrodka. Zanim wróci do społeczeństwa przejdzie tam szereg badań, które zweryfikują jego reakcje na nowe otoczenie. Nie każdy przejdzie testy pomyślnie. W przestrzeni kosmicznej czas płynie wolniej niż na ziemi. Dla niektórych astronautów, pozostał tylko Ośrodek.

Wejściówki na spektakl do zdobycia na naszej antenie i... już niedługo na stronie internetowej!

"Powrót" odbędzie się w ramach obchodów Roku Jana Heweliusza.

Instytut B61 to projekt z pogranicza nauki, spektaklu teatralnego, piosenki aktorskiej i estradowego koncertu. Założony w 2009 roku przez Jana Świerkowskiego w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii. Instytut tworzą Tomasz Cebo, Stefan Kornacki, Dominik Smużny, Katarzyna Malejka, Joachim Sługocki, Maciej Cegłowski, Radosław Smużny, Krystian Wieczyński, Łukasz Ignasiński oraz zaproszeni naukowcy i artyści. Misją projektu jest przekazanie wiedzy naukowej, poprzez sztukę multimedialną.

/