Polskie Radio
Section05
Bydgoszcz

Polacy na podium Memoriału Szewińskiej w Bydgoszczy

Niezwykłe emocje i wspaniałe rezultaty - 5. Memoriał Ireny Szewińskiej spełnił nadzieje wszystkich. Na stadionie bydgoskiego Zawiszy byliśmy świadkami wielu fantastycznych rezultatów, padły też nowe rekordy mityngu. Nie zabrakło udanych występów reprezentantów Polski - Wojciecha Nowickiego, Piotra Liska czy Filipa Ostrowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Adrianna Sułek Piotr Lisek Skok o tyczce bieg 100 m Bieg 200 m Bieg 800m Bieg 100 m przez płotki Rzut młotem Siedmiobój Bieg 1500 m Bieg 110 m przez płotki Skok wzwyż Pchnięcie kulą Bydgoszcz Memoriał SPORT Wojciech Nowicki Paweł Fajdek Anita Włodarczyk Malwina Kopron Michał Haratyk

5. Memoriał Ireny Szewińskiej. Największe gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki w Bydgoszczy

Największe gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki wystartują 6 czerwca podczas 5. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. - Dla fanów Królowej Sportu przygotowaliśmy naprawdę świetny produkt, widowisko godne cyklu World Athletics Continental Tour Gold, którego jesteśmy częścią - powiedział dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Adrianna Sułek Piotr Lisek Skok o tyczce bieg 100 m Bieg 200 m Bieg 800m Bieg 100 m przez płotki Rzut młotem Siedmiobój Bieg 1500 m Bieg 110 m przez płotki Skok wzwyż Pchnięcie kulą Bydgoszcz Memoriał SPORT

Premier o publikacji ws. incydentu pod Bydgoszczą: "Rzeczpospolita" napisała nieprawdę

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w artykule dziennika "Rzeczpospolita", dotyczącym reakcji państwa na incydent z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej w grudniu ubiegłego roku, zawarte są kłamstwa. Dziennik napisał, że szef rządu miał być poinformowany o zdarzeniu krótko po nim, a nie, jak deklarował wcześniej, w kwietniu, po odkryciu szczątków rosyjskiej rakiety w lesie pod Bydgoszczą.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA wojsko służby i bezpieczeństwo Bydgoszcz

PR24 Wniosek o odwołanie szefa MON. Pęk: wpisuje się w moskiewski scenariusz

- Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak jest symbolem odbudowy polskiej armii i budowy jej potęgi. Jest ona strategiczną i kluczową, niezbędną gwarancją obrony polskiej ziemi przed potencjalnie możliwą postsowiecką nawałnicą - mówił w Polskim Radiu 24 były senator PiS Bogdan Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Niemcy Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Bydgoszcz

"To po prostu działanie na rzecz Kremla". Olga Semeniuk o propozycji odwołania ministra Błaszczaka

- Zajmowanie się odwoływaniem bardzo ważnego ministra z punktu widzenia politycznego, krajowego i międzynarodowego w kontekście wojny na Ukrainie, to po prostu działanie na rzecz Kremla - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Ireneusz Raś (Koalicja Polska), Michał Woś (Suwerenna Polska), Adrian Zandberg (Razem) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Rosja Bydgoszcz Beata Michniewicz wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Marcin Kierwiński koalicja obywatelska Ireneusz Raś PiS Olga Semeniuk Michał Woś Adrian Zandberg lewica Andrzej Zybertowicz

Rosyjska rakieta pod Bydgoszczą. Fogiel: pewien poziom dyskrecji jest wskazany

- Pan minister Błaszczak przekazał na samym początku to, co mógł przekazać. Wiemy, że toczą się analizy i na pewno należy wyciągnąć wnioski z tego zdarzenia - mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Radosław Fogiel, komentując sprawę wojskowego obiektu znalezionego pod Bydgoszczą. Dodał, że tej nie służy jej publiczna dyskusja. - Pewien poziom dyskrecji i subtelności przy tego typu sprawach jest wskazany - podkreślał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Radosław Fogiel Beata Michniewicz służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo Bydgoszcz

Memoriał Szewińskiej coraz bliżej. Sułek z ambitnym planem

– To będzie fantastyczna gratka dla wszystkich fanów lekkiej atletyki. Serdecznie zapraszam na bydgoski stadion, bo zestaw startujących zawodników jest znakomity – mówi Adrianna Sułek, jedna z najlepszych obecnie polskich lekkoatletek. Sułek będzie jedną z polskich gwiazd Memoriału Ireny Szewińskiej, który 6 czerwca odbędzie się w Bydgoszczy. Na bydgoski stadion przyjedzie tłum czołowych lekkoatletów świata. W sumie wystartuje około dwustu zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Irena Szewińska Adrianna Sułek Bydgoszcz Paweł Wojciechowski

PR24 "Zalecam wstrzemięźliwość w wydawaniu jakichkolwiek osądów". Sobolewski o rakiecie, która spadła pod Bydgoszczą

Sekretarz Generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział, że rakieta, która spadła pod Bydgoszczą, mogła być rosyjską prowokacją. W Polskim Radiu 24 polityk mówił, że sprawa jest poważna i dlatego należy najpierw ją dokładnie wyjaśnić, a potem wyciągać wnioski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski Dorota Kania Bydgoszcz rakieta MON Ministerstwo Obrony Narodowej

"Trzeba wyciągnąć z tego lekcję". Premier Morawiecki o incydencie pod Bydgoszczą

- Na pewno trzeba wyciągnąć lekcję z tego incydentu i my to robimy - powiedział w Polsat News premier Mateusz Morawiecki o sprawie pocisku, który spadł pod Bydgoszczą. - Jeśli na skutek splotu okoliczności doszło do jakiegoś niedopatrzenia, to i służby, i wojsko, i departamenty MON wyciągną odpowiednie wnioski - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Bydgoszcz Rosja wojna 2023 służby i bezpieczeństwo

Rosyjska rakieta pod Bydgoszczą. Mateusz Morawiecki: mamy wojnę za granicą, takie incydenty mogą się zdarzać

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki podkreślił, że ma pełne zaufanie do ministra Mariusza Błaszczaka, w kwestii niezidentyfikowanych obiektów, które spadły na nasz kraj. Dodał, że w związku z tym, iż na naszą wschodnią granicą panuje wojna, incydenty z naruszaniem polskiego nieba mogą się zdarzać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Bydgoszcz służby i bezpieczeństwo premier

Obiekt wojskowy pod Bydgoszczą. Sellin: opozycja nie powinna wykorzystywać tej sprawy do ataków politycznych

– W sytuacji, kiedy za wschodnią granicą trwa okrutna wojna, opozycja nie powinna wykorzystywać takich wydarzeń do ataków politycznych – apelował w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin (PiS), odnosząc się do szczątków obiektu wojskowego odnalezionych pod Bydgoszczą. O sprawie mówili również: Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta), Michał Wójcik (Suwerenna Polska), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Koalicja Polska) oraz Marek Rutka (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz bezpieczeństwo Rosja wojsko Jarosław Sellin Bydgoszcz Michał Wójcik Paweł Kowal Marek Sawicki wojna na Ukrainie

tylko u nas Sprawa obiektu spod Bydgoszczy. Biały Dom: jesteśmy w kontakcie z Polską, staramy się ustalić nieco więcej

Biały Dom wypowiedział się na temat rakiety znalezionej pod Bydgoszczą. - Znamy doniesienia na ten temat, jesteśmy w kontakcie z naszymi polskimi partnerami, staramy się ustalić nieco więcej - zaznaczył John Kirby z Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu w odpowiedzi na pytanie korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone Bydgoszcz służby i bezpieczeństwo USA Ameryka Północna

Gwiazdy olimpijskie na Memoriale Szewińskiej w Bydgoszczy

Plejada lekkoatletycznych gwiazd z całego świata pojawi się na stadionie w Bydgoszczy! 6 czerwca w Memoriale Ireny Szewińskiej udział wezmą m.in. aktualni i byli mistrzowie olimpijscy oraz mistrzowie świata. Rewelacyjnie obsadzone będą m.in. konkursy rzutu młotem kobiet i mężczyzn, których obsada odzwierciedla olimpijskie finał.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Memoriał Paweł Fajdek Anita Włodarczyk Adrianna Sułek Piotr Lisek Skok o tyczce Rzut młotem Siedmiobój bieg 100 m Bieg 200 m Bieg 800m Bieg 1500 m Bieg 100 m przez płotki Bieg 110 m przez płotki Skok wzwyż Pchnięcie kulą Wojciech Nowicki Malwina Kopron Bydgoszcz