Set It Off Tour 2013

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 12:30
XXYYXX, Blackbird Blackbird, Slow Magic, Giraffage oraz Beat Culture wystąpią w Warszawie!
Set It Off Tour 2013
Foto: materiały promocyjne

XXYYXX tak naprawdę nazywa się Marcel Everett i pochodzi z Orlando. W tym roku skończy dopiero 18 lat, a już zdobył ogromną popularność w muzycznym świecie. Polskiej publiczności znany jest choćby z występu na zeszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Słynie z używania samplów wykorzystywanych w swoich produkcjach – na jego ostatnim albumie znajdziemy te zapożyczone z utworów Amy Winehouse, Alt-J czy Beyonce.

Blackbird Blackbird to jednoosobowy projekt Mikeya Maramaga. Debiutancki album Summer Heart to zbiór magicznych dreampopowo-elektronicznych kompozycji, którymi podbił serca słuchaczy. W październiku zeszłego roku wydał minialbum Boracy Planet. Blackbird Blackbird pojawi się po raz pierwszy nad Wisłą.

Slow Magic to specyficzna postać. Nie istnieje poza portalami internetowymi, nie istnieje poza muzyką, którą tworzy. Na scenie przywdziewa tęczową maskę zebry, z publicznością poza gestami nie utrzymuje żadnego kontaktu. Paradoksalnie ta powściągliwość przyciąga wielu, ponieważ chcą odkryć zagadkę tożsamości artysty. Jego definiuje muzyka którą tworzy – miks elektroniki, glitchu, lo-fi.

Giraffage tworzy marzycielską, sypialnianą wręcz elektronikę okraszoną hip-hopowymi bitami. Operuje różnymi samplami, o których sam mówi, że zawierają w sobie całe bogactwo YouTube’a. Zmysłowy dreampop porywa słuchaczy, dzięki czemu mogą choć przez chwilę zapomnieć o rzeczywistości.

Beat Culture inspiruje się takimi wykonawcami jak Gold Panda, Animal Collective, Star Slinger czy Burial. W jego muzyce można odnaleźć elementy shoegazu, eksperymentalnej elektroniki.

Koncert pod Patronatem Czwórki odbędzie się 13 maja, w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia.

 

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dope D.O.D. powraca do Polski!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 11:00
Najnowsza trasa koncertowa związana z premierą albumu "Da Roach“.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Major Lazer

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 19:00
Ich jedyny tej wiosny koncert w Polsce - muzycy wystąpią w warszawskim w klubie Palladium.
rozwiń zwiń