Ed Davenport w Bułce Paryss'kiej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 10:26
Ed Davenport wystąpi w trójmiejskiej Bułce Paryss'kiej już 20 września. Towarzyszyć mu będą m.in. PB Skarpy, Deekeed, Radekk i Paryss. Czwórka objęła to wydarzenie patronatem.
Ed Davenport
Ed DavenportFoto: mat. prasowe

Ed Davenport, młody Brytyjczyk na dobre zadomowiony w Berlinie znalazł muzyczną niszę, która wkrótce stała się jego znakiem rozpoznawczym. Niedawne otwarcie własnej wytwórni Counterchange Recordings jak i jego wysoko ceniony kunszt producencki i dj'ski pod jego nowym alter ego Inland przyczyniły się w dużym stopniu do rozwoju i muzycznego dojrzewania Davenporta jako artysty.

Ed
Ed Davenport/mat.pras.

Po osiągnięciu już wszystkiego, co swoim zdaniem mógł osiągnąć, na londyńskiej scenie i wydaniu kilku dobrze przyjętych epek, przeprowadzka do Berlina w 2008 pozwoliła mu w pełni rozwinąć skrzydła. Zaszył się w swoim domowym studio,  w krótkim czasie udało wydać mu się swój nowy materiał w wytwórniach takich jak Liebe Detail, Falkplatz, Vidab i Autoreply, co umocniło jego pozycję na berlińskiej scenie, jako nowego talentu, który trzeba uważnie śledzić, jak i pozwoliło nawiązać owocne znajomości z kluczowymi postaciami sceny berlińskiej, np. z Oliverem Huntemannem.

Przybywając do Berlina Davenport rozpoczął również długą i owocną współpracę z berlińską techno instytucją Berghain. Grywając niezliczoną ilość setów w Panorama Bar w 2008 roku Ed stał się niemal nieodłączną częścią tych obu parkietów. Jego hipnotyczne sety łączące ponadczasowe kawałki z gatunku house i techno były pełne wyczucia, kontroli i dramaturgii. Jego umiejętności jak i kulturalny i uprzejmy sposób zachowania zjednały mu szybko rzesze zwolenników wśród klubowiczów i promotorów.

Posłuchaj także DJ sety w Czwórce <<<

W 2013 roku zbudował nowe studio wraz ze swoim znajomym Patrickiem Skoogiem (a.k.a. Agaric), co zapoczątkowało otwarcie wytwórni Counterchange Recordings, póki co najbogatszego muzycznego doświadczenia Eda.  Niepowtarzalny 'Solsitce' wydane jako Inland było pierwszym oficjalnym wydawnictwem z  Nubian Mindz, Force/Emerge, Aardvarck & elektronicznym hambursko-berlińskim Circuit Diagram czekającymi w kolejce.
Zobacz więcej Patronaty Czwórki <<<

Pod swoim alter ego Inland Ed wydaje jeszcze bardziej dopracowaną i pewną muzykę. Jego produkcje wydane m.in na SPC Lena Fakiego czy VidabX ukazały cięższą, mocniejszą & szybszą stronę Davenporta.  Ostatnimi czasy, grywając dłuższe, wielogodzinne sety w Berghain i debiutując jako Inland z emocjonalnymi & natmosferycznymi techno live show'ami stało się jasne, że misją Eda Davenporta jest reprezentowanie wysokiej jakości, ponadczasowej muzyki.
Na wystep Eda Davenporta zapraszamy do klubu Bułka Paryss'ka 20 września. Impreza startuje o godz. 22.00. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.

(kd/mnat.pras.)

Czytaj także

Tony Stylu zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 16:48
Tony Stylu, czyli Piotr Jasiński pochodzi z Warszawy, ale dziś związany jest z Berlinem, co nie pozostaje bez wpływu na jego twórczość. W Czwórce muzyk zaprezentował swojego seta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Essence zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 12:00
W audycji "BE 4" z płyt winylowych zagrał Essence. Wcześniej zaprosił Was na imprezę z właścicielem wytwórni Perc Trax, którego będzie supportował 7 czerwca w klubie 1500 m2. - Jeśli ktoś chce przeżyć soniczny zawał, zapraszamy, będzie "tłukło" - mówił w Czwórce Essence.
rozwiń zwiń
Czytaj także

John Carter zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 12:00
Sobotni wieczór w Czwórkowym studiu zagrał znany brytyjski DJ John Carter. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia ngrań z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Bejnar zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 10:23
Gościem Huberta Augustyniaka w audycji "BE 4" był Piotr Bejnar, miłośnik jazzu, snookera, producent i live performer. Muzyk udzielił wywiadu z zaprezentował swojego seta Dj-skiego. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego, co działo się w naszym studiu.
rozwiń zwiń