Płyta tygodnia. PRO8L3M "Widmo"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 12:13
Oskar i Steez prezentują swój drugi album długogrający "Widmo", który jeszcze przed premierą uzyskał status złotej płyty. Nowe wydawnictwo duetu PRO8L3M trafiło do dystrybucji.
PROBL3M
PROBL3MFoto: mat. pras.

Warszawska grupa PRO8L3M powróciła z nowym albumem! Od dziś na rynku dostępna jest druga płyta duetu, która jeszcze przed oficjalną premierą uzyskała status złotej. "Widmo" LP to trzynaście porywających, lirycznych pomysłów Oskara i zaskakujących eksploracji muzycznych Steeza. Materiał  krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju i obszarów degradacji, rzucając światło na niedostrzegane zjawiska. Zadaje także  wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami oraz zarysowuje wiele wizji, czasem mrocznych, a czasem zupełnie nieprzewidywalnych, dając tym samym nowy, kompletny kontekst dotychczasowej twórczości duetu. Na płycie usłyszymy też gości. Pierwszym z nich jest Artur Rojek, z którym PRO8L3M na nowo zinterpretowali kultowy utwór "To nie był film". Druga postać to Borixon - na fanów, którzy kupili płytę w wersji preorder czeka  bonus track w postaci remixu singla "Jak Disney" z udziałem Rekina.

ZOBACZ WIĘCEJ Płyta tygodnia w Czwórce >>>

PRO8L3M już od początku swojej obecności na polskiej scenie muzycznej zaskakuje słuchaczy nietuzinkowym i oryginalnym podejściem - zarówno do swojej twórczości, jak i promocji kolejnych wydawnictw. Przy okazji premiery albumu "Widmo" nie było inaczej! Tym razem artyści, aby zrealizować koncepcję oprawy albumu wybrali się w podróż aż do Pakistanu. Za zdjęcie z okładki wydawnictwa odpowiedzialny jest Michał Klusek (sesja realizowana we współpracy z SHOOTME), a projekt graficzny przygotował Darren Oorloff - uznany grafik z Melbourne, specjalizujący się w identyfikacji wizualnej projektów muzycznych. Dodatkowo, duet przygotował wraz ze studiem kreatywnym MELT i agencją OUTRAGE specjalne wydarzenie: OUTPOST - IN5TALAC7A, podczas którego fani grupy mieli okazję zapoznać się z nowym materiałem na tydzień przed oficjalną premierą, zwiedzając dystopijną, multimedialną wystawę, ulokowaną w postindustrialnej przestrzeni na warszawskim Targówku.

PRO8L3M BIO:
Stworzony przez Oskara i Steeza duet PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi złote i platynowe płyty, elektryzując coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M to jeden z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków - od hip-hopu, po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami. Najnowszy, drugi długogrający album „Widmo” krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju, degradacji środowiska oraz rzuca światło na niedostrzegane zjawiska.

PRO8L3M - "WIDMO" LP

TRACKLISTA:

 1. Prawdy nie mówi nikt
 2. Rotterdam
 3. USB
 4. Jak Disney
 5. Crash test
 6. Monza
 7. To nie był film ft. Artur Rojek
 8. National Geographic
 9. Pirelli
 10. 112
 11. VI katastrofa
 12. Interpol
 13. Widmo

 

 mat. pras./kd

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Czytaj także

Jack Brown z White Lies: naszym hashtagiem byłaby różnorodność

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:21
- Na płycie "Five" jest bardzo różnorodnie. Dziś spotykamy się z opiniami, że jest popowy, ale nagrywając go nie zastanawialiśmy się nad tym, by tworzyć hity - mówił Jack Lawrence Brown, perkusista grupy White Lies.
rozwiń zwiń