Płyta tygodnia: Sokół "Nic"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 18:00
Sokół, jedna z najmocniejszych osobowości na scenie muzycznej i niekwestionowany pionier polskiego rapu. 12 listopada ukazał się jego solowy album, zatytułowany "Nic".
Sokół
SokółFoto: P. Tarasewicz/Mat. pras.

Podobnie jak przy pierwszej solowej płycie Sokół sługo nie ujawniał szczegółów. Od lat przyzwyczaił odbiorców do stałych zaskoczeń i najwyższej jakości, tego samego możemy się spodziewać tym razem. "Nic" będzie drugim solowym albumem artysty po wydanej w 2019 roku płycie "Wojtek Sokół", która była wydarzeniem muzycznym roku, zdobyła entuzjastyczne recenzje oraz potwierdzenie satysfakcji fanów podwójną platynową płytą i wyprzedanymi trasami koncertowymi.

"Nic" – nowy album Sokoła pokrył się złotem już w preorderze, limitowane edycje zostały wyprzedane w przedsprzedaży, a niedługo po premierze album zyskał status platynowej płyty. Wojtek Sokół, artysta, który na muzycznej scenie obecny jest od ponad dwóch dekad na swoją drugą solową płytę kazał fanom długo czekać.

Obecnie po premierze albumu prezentuje kolejne dwa, które dotychczas były dostępne tylko dla właścicieli rozszerzonej preorderowej wersji Deluxe. "Inny styl" z bitem DJ B i "Poncz z pomarańczy" produkowany przez Lanka to dwa mocne utwory, uzupełniające album o nowe tematy i formy.

Źr. ProstoTV Sokół - Nic (Official Audio)

Sokół od początku swojej kariery przyzwyczaił odbiorców do nieszablonowego myślenia. "Nic" to aż dziewiętnaście premierowych utworów Sokoła. Różnorodność, jaką słuchacze mogą odnaleźć na tym albumie potwierdza, że jedynym, czego można się po Sokole spodziewać jest nieprzewidywalność i najwyższa jakość.

ZOBACZ WIĘCEJ Płyta tygodnia w Czwórce >>>

Raper do momentu premiery nie zdradzał zbyt wiele o albumie pozwalając singlom mówić za siebie. Dobór gości, których Sokół zaprosił do udziału, podkreśla nieoczywisty wymiar materiału: Fasolki, ZIP Skład, Pezet, Quebonafide, Szpaku, Sarius, Hodak, sample Bajmu, podobnie jak producenckie grono zaangażowane do stworzenia muzycznej warstwy płyty: Lanek, Steez83, Duit, DJ B, Zeppy Zep, Sampler Orchestra obok Shuko czy Magiery. Album dostępny jest na Spotify i innych platformach streamingowych, YouTube oraz we wszystkich sklepach muzycznych w Polsce.

Artysta zapowiedział także nadchodzącą trasę koncertową. Szczegóły ujawnione zostaną w nadchodzących tygodniach.

Źr. ProstoTV Sokół - Jak urosnę feat. Fasolki (Official Audio)

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka sokół rap hip hop
Czytaj także

Sokół z "debiutancką" płytą. "Pozostawiam wiele wyobraźni słuchaczy"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 22:01
Sokół powraca z nową płytą i choć na koncie znany raper ma już kilkanaście wydawnictw, to jego solowy debiut. - Nie miałem ciśnienia, by robić solową karierę. Nie chiałem robić tego, co robią wszyscy, więc znalazłem swoją niszę. Mogę powiedzieć, że ta płyta jest bardzo moja - mówi w Czwórce. 
rozwiń zwiń