Sokół z "debiutancką" płytą. "Pozostawiam wiele wyobraźni słuchaczy"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 22:01
Sokół powraca z nową płytą i choć na koncie znany raper ma już kilkanaście wydawnictw, to jego solowy debiut. - Nie miałem ciśnienia, by robić solową karierę. Nie chiałem robić tego, co robią wszyscy, więc znalazłem swoją niszę. Mogę powiedzieć, że ta płyta jest bardzo moja - mówi w Czwórce. 
Audio
Sokół i Numer Raz
Sokół i Numer RazFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
Tytuł Sokół z "debiutancką" płytą. "Pozostawiam wiele wyobraźni"
Prowadzący Michał Witak
Opis

Na krążku "Wojtek Sokół", usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz bonusowe "Chcemy być wyżej". - Swoimi tekstami staram się malować obrazy w głowie słuchaczy. Do takich numerów jak "Koniec gatunku" czy "Napad na bankiet" wcale nie trzeba robić skomplikowanych klipów. Chyba lepiej, by słuchacze wyobrazili sobie wszystko po swojemu - mówił muzyk w rozmowie z Numerem Razem.

Do grona gości, których usłyszeć można na płycie "Wojtek Sokół" należą: Taco Hemingway, PRO8L3M, Hewra, Igo/Bass Astral, Lena Osińska/Sonar, Mateusz Krautwurst, znajdzuje się na niej również utwór z wykorzystaniem głosu legendarnego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy. - To był wyjątkowy człowiek, który nie pasował do swoich czasów. Szkoda, że młodzi odbiorcy tak niewiele wiedzą na temat tego artysty, być może w jakiś sposób uda mi się przyczynić do tego, by tę wiedzę poszerzać - tłumaczył Sokół w Czwórce. - Robiąc ten numer chcieliśmy stworzyć nową jakość, a gdy rodzina i spadkobiercy wysłuchali utworu, który nagraliśmy "wspólnie", dali nam zielone światło. 


Krążek miał premierę 15 lutego. Dlaczego powstawał aż kilka lat? Do których numerów pojawią się jednak klipy i jakie historie w swoich numerach stara się "przemycać" Sokół? Dlaczego nagrał tę płytę "trochę kurtuazyjnie" i co sądzi o slangu młodych raperów? Jak wspomina czasy hitu "Będę brał cię w aucie" i dlaczego dobry beat nigdy się nie starzeje? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie także nagrania z krążka "Wojtek Sokół". 

Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Numer Raz na fali", 19.02.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Data emisji: 19.02.2018

Godzina emisji: 22.05

kd/pj

Playlista
Tagi
Czytaj także

Ten Typ Mes i LJ Karwel o nowościach w Alkopoligamii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 14:14
Sympatycy hiphopowego wydawnictwa Alkopoligamia w najbliższym czasie będą mogli uzupełnić swoją płytową kolekcję o dwa kolejne albumy. Do sprzedaży trafiło właśnie winylowe wydanie płyty "Trzeba było zostać dresiarzem" Tego Typa Mesa. Z kolej 24 października jego podopieczny LJ Karwel zadebiutuje oficjalnie longplayem "Niepotrzebne skreślić".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Onar: "Zachrypnięte gardło" to nie jest pogoń za fejmem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:00
- Śledzę, patrzę , słucham co dzieje się na scenach polski, ale także Niemiec czy USA. Ale nie mam zajawki na to, by kopiować zagraniczne pomysły. Jestem trochę oldschoolowcem - opowiadał Onar w rozmowie z Numerem Razem.
rozwiń zwiń