X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki na 100-lecie: Kazik "100 milionów"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 14:55
"100 milionów" było jedną z pierwszych piosenke wolnej Polski. Kompozycja pochodzi z wydanej w 1993 roku płyty "Spalam się" i jest test stricte utworem politycznym - mówi dziennikarz "Rzeczpospolitej" i "Teraz Rock" - Jacek Nizinkiewicz.
Audio
  • Dziennikarz muzyczny Jacek Nizinkiewicz o "100 milionów" Kazika (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Kazik w studiu koncertowym Czwórki
Kazik w studiu koncertowym CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Czytaj także
aya rl pap 1200.jpg
Piosenki na 100-lecie: Aya RL "Ulica miasta"

Tekst opisuje rozmowę robotników, którzy nie szczędzą krytycznych uwag pod adresem prezydenta Lecha Wałęsy, skoncentrowanych głównie na nie spełnionej obietnicy przedwyborczej, kiedy to Wałęsa obiecał dać każdemu po 100 000 000 złotych sprzed denominacji. - Utwór zrobił ogromne wrażenie i wywołał mnóstwo kontrowersji. Odniósł się do niego sam Lech Wałęsa, ówczesny prezydent, który w wywiadzie przekonywał, że Kazik go źle zrozumiał - opowiada dziennikarz.

Po latach piosenka Kazika znów trafiła do "politycznego obiegu". Dlaczego? O tym w materiale Justyny Tylczyńskiej.

***

"Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" to muzyczny cykl Czwórki. Od stycznia do 11 listopada 2018 r. w każdy czwartek w audycji "Muzyczny Lunch" (godz. 13.05) prezentujemy jedną polską piosenkę od 1918 roku po współczesność. Celem cyklu jest przybliżenie historii Polski przez muzykę i jej twórców. Wybór piosenek nie jest przypadkowy - wybrane utwory ilustrują historię naszego kraju, nawiązują do konkretnych wydarzeń i oddają ducha epoki. "Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" przygotowują Justyna Tylczyńska i Norbert Borzym.

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenki na 100-lecie: Chłopcy z Placu Broni "Kocham wolność"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 14:00
- Chłopcy z Placu Broni byli zespołem Bogdana Łyszkiewicza, naszego Johna Lennona, który tak jak Lennon opowiadał ludziom proste historie prostymi słowami i prostymi akordami - wyjaśnia dziennikarz muzyczny Jacek Nizinkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki na 100-lecie: Obywatel G.C. "Nie pytaj o Polskę"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 14:20
- Ta piosenka, nie boję się użyć takiego określenia, stała się najpiękniejszym erotykiem polskiego rocka - ocenia kompozycję Grzegorza Ciechowskiego dziennikarz Konrad Wojciechowski.
rozwiń zwiń