Gooral powraca z "Ethno Electro 2". "Zmierzam w kierunku downtempo"

Gooral, czyli Mateusz Górny, muzyk i producent muzyczny, powraca na scenę po 9 latach. I to skutecznie, bo, po świetnie przyjętym krążku "Ethno Electro", właśnie światło dzienne ujrzał dwupłytowy album "Ethno Electro 2", czyli solidna porcja świeżej, energetycznej muzyki, będącej konglomeratem różnych stylów.
Gooral w Czwórce
Gooral w CzwórceFoto: Zuza Sosnowska
O Audycji
Tytuł Gooral powraca z "Techno Electro 2". "Zmierzam w kierunku downtempo"
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis
Gooral Czworka 1200.jpg
Gooral zagrał w Czwórce - folkowy trans na żywo

"Ethno Electro 2" to - choć tytuł sugeruje kontynuację poprzedniej płyty - całkiem nowy, intrygujący projekt, w którym Gooral zlepia w jedną spójną całość folk, zaczerpnięty z kultury Podkala i Beskidów, orientalne rytmy i brzmienia, ale także nowoczesną elektronikę i downtempo. Na dwupłytowy albom składa się 12 numerów, w których gościnnie wystąpili m.in. Grubson, Stanisław Leszczyński, Sebastian Maliszewski czy Maciej Szymonowicz z grupy Psio Crew. - Każda z tych płyt jest inna. Pierwsza to downtempo oriental, tam klimat jest bardziej spokojny. To też muzyka, którą się dziś jaram i z tym kierunkiem wiążę moją przyszłość. Druga płyta, bardziej fusion, to drum'n'base, elemety techno, czy housu - opowiadał muzyk. - Kiedyś dziś dużo medytowałem, dziś lubię transową muzykę, dobrze się w niej odnajduję. 

Gooral opowiadał także o swoim życiu osobistym, w którym wiele ostatnio się pozmieniało. Muzyk przeprowadził się z Bielska Białej do Warszawy i do stolicy wnosi ducha góralszczyzny i folku. - To niesamowity czas. To miasto jest pełne potencjału, choć w czasie kwarantanny oczywiście jest tu spokojniej. Jest mi tu dobrze, bardzo inspirująco, trafiłem też na dobrych ludzi i podoba mi się ich szacunek do innych. Chyba czuję się tu najlepiej ze wszystkich miast, w jakich mieszkałem - mówił artysta.

ZOBACZ TAKŻE Gooral na Czwórkowej scenie [GALERIA ZDJĘĆ] >>>

W programie wysłuchaliśmy także premierowo nagrań z krążka Goorala "Ethno Electro 2". 

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Gooral (Mateusz Górny)

Data emisji: 01.03.2020

Godzina emisji: 00:00

kd/pj

Playlista
Tagi
Playlista
  • Gooral, Mazowsze, - Krywaniu
  • Gooral x Grubson x Stanisław Leszczyński, - Podróż
  • Gooral, - Co ja robie tobie
  • Gooral, - cas siy nom uodmienić
  • Gooral, - Spod tego jawora
  • Gooral, - 432 love
  • Gooral &; Maciek Szymonowicz, - Pokochali
  • Gooral, - Wadi rum