Polecamy seriale: "Miasto strachu", "Undone" i "W potrzebie"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 13:17
Przenieśliśmy się w świat mafii Nowego Jorku, a to za sprawą serialu "Miasto strachu", zachęcaliśmy do obejrzenia animacji dla dorosłych - "Undone" i z empatią przyjrzeliśmy się światu po obejrzeniu serialu "W potrzebie".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/eldar nurkovic

kobieta telewizor telewizja dom free shutter 1200.jpg
"Warrior Nun", "Turn Up, Charlie" - polecamy seriale

"Fear City", czyli "Miasto strachu" to serial, który przenosi nas do lat 80. ubiegłego stulecia, dokument pokazujący działania agentów federalnych, które pozwoliły obalić pięć potężnych mafijnych rodzin. - To jeden z najnudniejszych seriali o mafii, jakie można sobie wyobrazić - mówiła Kaja Klimek. Jak podkreślała, na razie ukazały się trzy odcinki. – Rywalizacja między miastem, a mafijnym imperium to świetny pomysł, ale sposób na pokazanie tego jest pokryty mchem, totalnie nienowatorski. Twórcy chcieli uczynić z konceptu, że podsłuchujemy przestępców, coś fascynującego dla widza, a tymczasem mamy starszych już dziś policjantów, którzy wspominają, jak przed laty zakładali mafii podsłuchy - mówiła gość Czwórki.

Posłuchaj
18:38 2020_07_30-10-16-23_CZWÓRKA_Klimek.mp3 O serialach "Miasto strachu", "Undone" i "W potrzebie" opowiada Kaja Klimek (Stacja Kulturra/Czwórka)

Jak podkreślała, z serialu nie dowiemy się, dlaczego Nowy Jork był "miastem strachu". - Jak w praktyce wyglądało płacenie haraczy, dlaczego ludzie bali się mafii - tłumaczyła. - Narracja jest uproszczona, nie wiadomo, jakie konsekwencje miały działania agentów i przestępców. 

Źr. "Fear City: New York vs The Mafia/Official Trailer Netflix

W Czwórce gość opowiadała także o serialu "Undone" z 2019 roku - animacji dla dorosłych, która w wyjątkowy sposób łączy talent aktorów z umiejętnościami grafików komputerowych. - To animacja rotoskopowa, w której aktorzy grają, a na to zostaje naniesiona kreska. To supersprawa – opowiadała gość Czwórki.

Po wypadku samochodowym Alma odkrywa, że potrafi wpływać na bieg czasu. Rozwija nowe umiejętności, aby dotrzeć do prawdy o śmierci swego ojca. - Zaczyna wędrować z nim przez własną świadomość, ale też przenosić się w czasie - mówiła Kaja Klimek. - To zostało bardzo interesująco pokazane, animacja jest przepiękna, a treść jest wciągająca i poruszająca - mówiła gość Czwórki. Jak przekonywała, to także "świetnie zagrany film", a w roli głównej występuje Rosa Salazar.

Źr. Amazon Prime Video/"Undone Official Trailer/Prime Video

Trzecim serialem, który w Czwórce recenzowała Kaja Klimek był "High Maintenance", przetłumaczony w polskiej wersji językowej jako "W potrzebie". W tej chwili oglądać możemy już jego czwarty sezon. - To bardzo jakościowa produkcja, ma ciekawą formułę - mówiła Kaja Klimek. - To serial o chłopaku, który przemierza Manhattan na rowerze, przygląda się miejskiej różnorodności i pomaga ludziom w potrzebie, warto podkreślić - w kontekście narkotyków. Widz poznaje więc historie ludzi, którzy kupują od niego te narkotyki. Główny bohater jest więc jedynym spoiwem dla tych osób. 

Źr. HBO/High Maintenance: Season 4/Official Trailer

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 30.07.2020

Godzina emisji: 10.14