Błażej Hrapkowicz laureatem Konkursu o Nagrodę im. Mętraka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 11:49
W siedemnastej edycji konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka Błażej Hrapkowicz, krytyk filmowy prowadzący w Czwórce w każdy czwartek filmowe wydanie audycji "Na 4 ręce" zdobył II nagrodę.
Błażej Hrapkowicz
Błażej HrapkowiczFoto: Bartosz Bajerski

Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka - zmarłego w 1993 roku krytyka filmowego - ma na celu promowanie młodych ludzi piszących o filmie: studentów, dziennikarzy, krytyków.

Jury w składzie: Marcin Adamczak, Darek Arest, Michał Chaciński, Agnieszka Jakimiak, Marek Hendrykowski, Artur Majer, Michał Oleszczyk, Anna Osmólska-Mętrak (przewodnicząca), Jakub Socha, Andrzej Szpulak, Krzysztof Świrek, Michał Walkiewicz i Janusz Zaorski, po zapoznaniu się z pracami 78 uczestników, Błażeja Hrapkowicza wyróżniło za świetne opanowanie warsztatu krytyczno-filmowego, przejrzystość i precyzję wywodu, co najlepiej dało o sobie znać w tekście "Co ty wiesz o Iranie?".

Pierwszą nagrodę otrzymał Adam Kruk, trzecie miejsce zajął Karol Kućmierz. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Uroczyste wręczenie Nagród im. Krzysztofa Mętraka (wraz z projekcją wybranego przez Laureata filmu) odbędzie się tradycyjnie 25 lipca (w dniu imienin Patrona) podczas trwania Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu (18–28 lipca 2013).
Zapraszamy do słuchania audycji "Na cztery ręce", którą w każdy czwartek od 23 do 1 prowadzi Błażej Hrapkowicz.

Czytaj także

Tomasz Tyndyk: "Sekret" to nie jest film antypolski

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 16:00
"Sekret", film Przemysława Wojcieszka, został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni za "odwagę w poruszaniu tematów, które do tej pory nie zostały w polskim kinie dostrzeżone".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźmitry Papko: żeby żyć na Białorusi trzeba milczeć

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 10:50
Białoruskie protest-składy i legendarne formacje polskiej sceny rockowej oraz reggae połączą siły i 21 kwietnia zagrają na koncercie w Warszawie na rzecz wolnej Białorusi. Dwa dni wcześniej na ekrany kin wejdzie film "Żywie Biełaruś!" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza i z udziałem m. in. Karoliny Gruszki.
rozwiń zwiń