Stoch szósty, piłkarki ręczne wygrały z Angolą

Sportowe podsumowanie dnia - 10 grudnia 2017.
  • Stoch szósty, piłkarki ręczne wygrały z Angolą.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Wikimedia Commons/Marzecky/CC-BY-SA-4.0

Polskie piłkarki ręczne ambitnie walczą o jak najwyższe miejsce w mistrzostwach świata rozgrywanych w Niemczech. Mimo że zespołowi prowadzonemu przez Leszka Krowickiego nie udało się awansować do pierwszej "16", to walka o pozycję 17-ta, dodatkowo nagradzana Pucharem Prezydenta, jest bardzo zacięta. Dziś nasz zespół pokonał dopiero po rzutach karnych 34:33 reprezentację Angoli. Decydującego o zwycięstwie karnego wykorzystała kapitan naszego zespołu Karolina Kudłacz-Gloc.
W poniedziałek, w meczu o Puchar Prezydenta i o 17. miejsce w mistrzostwach świata, Polska zmierzy się z Brazylią.

Nasi skoczkowie znów w czołówce, ale tym razem poza podium. Kamil Stoch zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie skoków w Titisee-Neustadt. Ze względu na silny i zmienny wiatr rozegrano tylko jedną serię skoków.
Zwyciężył  Niemiec Richard Freitag. Drugi był jego rodak Andreas Wellinger, a trzeci Norweg Daniel-Andre Tande.
W drugiej dziesiątce było jeszcze trzech Polaków. Dawid Kubacki był 11., Stefan Hula był - 13., Piotr Żyła - 19. Maciej Kot, po skoku zakończonym upadkiem  zakończył zawody na 32. miejscu - na szczęście nasz skoczek nie nabawił się kontuzji przy tym upadku.

W niedzielnych meczach piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała 0:1 ze swoja imienniczką z Płocka, Lech Poznań pokonał 1:0 Cracovię, a Pogoń Szczecin zremisowała 3:3 z Zagłębiem Lubin.  Wszystkie trzy gole dla Zagłębia strzelił Jakub Świerczok. W tabeli prowadzi Górnik Zabrze, który o punkty wyprzedza Legię Warszawa. Na trzecim miejscu ze stratą 3 punktów do Górnika jest Jagiellonia Białystok.

W Warszawie zakończył się dziś hokejowy turniej, w którym uczestniczyło 8 najlepszych drużyn krajowych w kategorii do lat 11. Zwyciężyła drużyna Niedźwiadków Sanok, która w finale pokonała 5:2 GKS Jastrzębie.

Po raz trzeci w historii profesjonaliści i amatorzy rywalizowali w pingpongowych mistrzostwach Polski. Turniej był przepustką do styczniowych mistrzostw świata.