Pieniążek dziewiąty w Rajdzie Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 18:00
Załoga Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zajęła 9. miejsce w klasie WRC-2 podczas 66. Rajdu Szwecji.
Łukasz Pieniążek w Rajdzie Szwecji
Łukasz Pieniążek w Rajdzie SzwecjiFoto: materiały prasowe / Paweł Skraba

Łukasz Pieniążek w Radzie Szwecji jechał z przygodami. Już na piątkowych OS-ach Polak dwa razy wpadł w zaspę i nie ukończył jednego z odcinków w limicie czasowym, za co otrzymał 10-minutową karę. Duże straty w klasyfikacji generalnej udało się jednak odrobić w sobotę i niedzielę, choć jazdę w te dni Pieniążek traktował jako naukę.

Dla jadącego Skodą Fabią R5 polskiego kierowcy był to pierwszy z zaplanowanych siedmiu startów w tegorocznym sezonie WRC. Dziewiąta lokata dała Polakowi pierwsze dwa punkty w klasyfikacji WRC-2.

W klasie WRC-2 zwyciężył Japończyk Takamoto Katsuta. W najwyższej klasie, WRC, najlepszy okazał się Belg Thierry Neuville. Niespodzianką jest odległa pozycja mistrza świata Francuza Sebastiena Ogiera, który ukończył rajd na jedenastej pozycji.

***

Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet Zielona Góra w finale Pucharu Polski koszykarzy.

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 15:15
Kamil Stoch wygrał konkurs skoków na dużej skoczni podczas igrzysk olimpijskich w Pjongaczangu. To trzecie w karierze złoto olimpijskie Stocha i pierwszy polski medal tych igrzysk.

Stelmet Enea Zielona Góra i Polski Cukier Toruń zmierzą się w finale koszykarskiego Pucharu Polski. Turniej rozgrywany jest w Warszawie.