Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 08:00
Artur Szpilka pokonał niejednogłośnie na punkty Mariusza Wacha w pojedynku wagi ciężkiej podczas gali boksu w Gliwicach.
Artur Szpilka i Mariusz Wach podczas konferencji prasowej w Warszawie
Artur Szpilka i Mariusz Wach podczas konferencji prasowej w WarszawieFoto: Darek Matyja

Obaj pięściarze zapowiadali otwarty boks i pojedynek, w którym będą chcięli "urwać sobie głowy". Walka nie przyniosła jednak nokautu, a liczony był tylko raz Artur Szpilka. Wach trafił go jednak dopiero w ostatniej, dziesiątej, rundzie i nie wystarczyło to, by wygrał walkę. U dwóch sędziów zwycięzcą był Szpilka, u jednego Wach i to ręka młodszego z pięściarzy powędrowała w górę po ogłoszeniu werdyktu.

Posłuchajcie, co powiedział po walce Artur Szpilka - jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Radiowej Czwórki.

W innej walce podczas gali w Gliwicach Ewa Piątkowska obroniła tytuł mistrzyni świata WBC w wadze superpółśredniej. Polka pokonała Szwajcarkę Ornellę Domini. Maciej Sulęcki wygrał natomiast przed czasem z Francuzem Jeanem Michelem Hamilcaro. Pojedynek zakończył się już w drugiej rundzie.

***

W Warszawie trwają mistrzostwa Europy do lat 21 w taekwondo olimpijskim. Pierwsze trzy dni zawodów przyniosły naszej reprezentacji dwa medale.

W Warszawie trwają II Mistrzostwa Polski w Padlu. W turnieju bierze udział ponad 100 zawodników - nie tylko z Polski.

Master Pharm Budowlani Łódź zdobyli mistrzostwo Polski w rugby. W sobotnim finale Ekstraligi pokonali Ogniwo Sopot 38:16.