Gortat, Waczyński, Gruszecki i Gielo pod wrażeniem gry koszykarzy 3x3.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 17:01
Koszykarze 3x3 nie zwalniają tempa - są już w strefie medalowej Igrzysk Europejskich.
  • Gortat, Waczyński, Gruszecki i Gielo pod wrażeniem gry koszykarzy 3x3
Marcin Gortat
Marcin GortatFoto: Darek Matyja

W Mińsku na Białorusi trwają Igrzyska Europejskie i dziś nasi koszykarze 3x3 grali o strefę medalową. W ćwierćfinale zmierzyli się z Litwą i poradzili sobie doskonale zwyciężając... 19:16.  Tak więc Mariusz Konopatzki, Wojciech Pisarczyk, Maciej Adamkiewicz i Michał Wojtyński w półfinale zagrają z Rosją - ten mecz już dziś o 18:15. Zespół prowadzi Kazimierz Rozwadowski

Tak więc polska koszykówka 3x3 rośnie w siłę, bo wczoraj na mistrzostwach świata w Amsterdamie nasza inna reprezentacja prowadzona przez Piotra Renkiela zdobyła brązowy medal pokonując w meczu o trzecie miejsce czterokrotnych mistrzów świata - Serbów.
Nasza drużynę tworzyli Michael Hicks, Przemysław Zamojski, Marcin Sroka i Paweł Pawłowski
Koszykarzy 3x3 docenił nawet Marcin Gortat oraz reprezentanci kraju - w tradycyjnym baskecie - Adam Waczyński, Tomasz Gielo i Karol Gruszecki.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

***

Reprezentanci Polski awansowali do ćwierćfinału turnieju koszykówki 3x3 podczas Igrzysk Europejskich. W grupie A zawodów w Mińsku zajęli drugie miejsce.

Polscy siatkarze wygrali z Włochami 3:2 (25:23, 22:25, 25:23, 21:25, 25:23) w meczu Ligi Narodów siatkarzy. Turniej w Mediolanie zakończyli z trzema wygranymi i zachowali szanse na awans do finałowego turnieju Final Six.

Trzecie miejsce koszykarskiej reprezentacji 3x3 2 mistrzostwach świata w Amsterdamie.