Koszykarki i koszykarze 3x3 wywalczyli awans do ME

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 16:00
Po mistrzostwach świata udane kwalifikacje do mistrzostw Europy.
Koszykarze i Koszykarki 3x3 - po udanych kwalifikacjach do ME
Koszykarze i Koszykarki 3x3 - po udanych kwalifikacjach do MEFoto: fiba.basketball

W Rydze odbyły się kwalifikacje do mistrzostw Europy w koszykówce 3x3. Trener kadry Piotr Renkiel postanowił zabrać na ten turniej ten sam zespół, który kilka dni temu w Amsterdamie wywalczył brązowy medal mistrzostw świata. Tak więc na Łotwie zagrali w składzie: Marcin Sroka, Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski i Michael Hicks, który w Amsterdamie  został też królem strzelców turnieju zdobywając w 7 meczach 71 punktów.

Posłuchajcie co członkowie "medalowej ekipy" mówili zaraz po powrocie z Amsterdamu i tuż przed podróżą do Rygi.

W turnieju kwalifikacyjnym w Rydze nasi koszykarze w grupie mięli Szwajcarię, Grecję oraz Macedonię Północną. Do kolejnej rundy awansują tylko zwycięzcy grup, którzy o praw gry w mistrzostwach Europy zagrają z najlepszymi zespołami z innych grup.

Polska - Łotwa 13:21 - obie drużyny miały już zapewniony awans

Posłuchajcie co po sobotnich meczach powiedzieli Marcin Sroka i Paweł Pawłowski.

W Rydze wystąpiła też prowadzona przez trenerką Karolinę Szlachtę, kobieca reprezentacja Polski: Agnieszka Szott-Hejmej, Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska, Martyna Cebulska. Polki zagrają w grupie z Łotwą i Maltą

Wyniki kobet:
Polska - Malta 14:6
Polska - Łotwa 12:19

Polki zajęły drugie miejsce w grupie ale wyszły z grupy gdyż Łotyszki miały już wcześniej zapewniony udział w ME - mają odpowiednio wysokie miejsce w rankingu.

Niedzielne mecze Polek w grupie finałowej
Polska - Włochy 10:16 (do 7. minuty Polki prowadziły)
Polska - Szwajcaria 17:8 i polskie koszykarki jadą na mistrzostwa Europy.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Debreczynie na Węgrzech w dniach 30 sierpnia - 2 września.

Więcej o koszykówce 3x3 w poniedziałkowej "Strefie sportu" - 1 lipca o 21:30.

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 wygrała z Portoryko 21:14 w ćwierćfinale mistrzostw świata.

MŚ 3x3: Polska z brązem!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 22:05
Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 wygrała z reprezentacją Serbii 18:15 w meczu o brąz mistrzostw świata.

Trzecie miejsce koszykarskiej reprezentacji 3x3 2 mistrzostwach świata w Amsterdamie.