Filip Prokopyszyn zdobył medal ME w kolarstwie torowym

Poranny przegląd sportowy - 17 października 2019.
  • Filip Prokopyszyn zdobył medal ME w kolarstwie torowym
Kolarstwo torowe - zdjęcie ilustracyjne
Kolarstwo torowe - zdjęcie ilustracyjne Foto: foter.com/Flowizm

Filip Prokopyszyn zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w wyścigu australijskim. Mistrzem został słynny Włoch Elia Viviani. To pierwszy medal reprezentantów Polski w Apeldoornie.
W scratchu startowała w środę Łucja Pietrzak, której niewiele zabrakło do podium. Wygrała Brytyjka Emily Nelson.
W pierwszym dniu imprezy na welodromie w holenderskim Apeldoorn padł też rekord Polski drużyny mężczyzn na 4 km - Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski poprawili o ponad dwie sekundy rekord kraju - 3.56,328. Ostatecznie zajęli jednak dopiero ósme miejsce.
W sprincie drużynowym Polacy zajęli na szóste miejsce, a Polki były piąte.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego

***

Plażowe piłkarki ręczne pokonały Argentynę w meczu o 5. miejsce I Igrzysk Sportów Plażowych.

Polscy siatkarze plażowi 4x4 przegrali walkę o brąz z Indonezją.

Marcin Krukowski, po siódmym miejscu na mistrzostwach świata w Katarze liczy na złoto w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych.