Szóste z rzędu podium Kubackiego

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 22:10
Trzech polskich skoczków narciarskich ukończyło niedzielny konkurs w Predazzo w pierwszej dziesiątce. Najlepszy z nich, Dawid Kubacki, zajął trzecie miejsce.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Ostatnie tygodnie to najlepszy czas w karierze Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski wygrał Turniej Czterech Skoczni i nie zwolnił tempa w kolejnych konkursach Pucharu Świata. Niedzielną rywalizację na skoczni normalnej w Predazzo zakończył na trzecim miejscu - tak samo, jak w sobotę. Czwarte miejsce zajęli ex aequo Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Konkurs wygrał Niemiec Karl Geiger, a drugi był Austriak Stefan Kraft, a więc cały skład podium z sobotnich zawodów powtórzył się w niedzielę. Geiger umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Skoki w Predazzo były głównym tematem Sportowego Podsumowania Dnia na antenie Czwórki.

***

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała z reprezentacją Turcji 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15) w półfinale olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego.

Małgorzata Synowiec zajęła dziewiąte miejsce w rywalizacji kobiet podczas drugich w sezonie zawodów mistrzostw świata w ice crossie.