Liga rugby zakończona, ale mistrza brak

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 13:00
Polski Związek Rugby podjął decyzję o zakończeniu sezonu Ekstraligi bez rozstrzygnięcia. Oznacza to brak przyznania tytułu mistrza Polski. 
Audio
Przedstawiciele drużyn Ekstraligi
Przedstawiciele drużyn EkstraligiFoto: Robert Grzędowski

Związek wydał we wtorek oświadczenie o tym, że decyzją zarządu sezon został zakończony przedwcześnie. Wszystko w związku z pandemią koronawirusa. "Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Zarząd postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku - jako organizatora tych rozgrywek" - czytamy na stronie. 

Najwięcej traci na tej decyzji łódzki Master Pharm Rugby. Zespół ten wygrał wszystkie mecze rundy jesiennej i po rozegraniu tych ośmiu spotkań prowadził w tabeli. Był liderem w momencie przerwania rozgrywek, a więc w momencie, gdy część zespołów miała już za sobą mecze dziewiątej kolejki. 

Niepocieszony decyzją o zakończeniu sezonu bez przyznania mistrzostwa jest łącznik młyna łódzkiego zespołu, Dawid Plichta. Posłuchajcie, co powiedział w rozmowie z Czwórką. 

Ze strony związku sprawę skomentował sekretarz generalny Krzysztof Czajka. "Zarząd podjął decyzję po konsultacji z klubami. Ważne jest, by w obecnych warunkach móc przygotować się do nowego sezonu, a informacje z ministerstwa mówią o możliwości przerw w rozgrywkach także w październiku" - powiedział. Posłuchajcie jego pełnej wypowiedzi w drugim załączonym pliku dźwiękowym. 

Mistrzowskiego tytułu broniło w tym sezonie Ogniwo Sopot. W momencie przerwania rozgrywek było na drugim miejscu w tabeli. 

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dekada Karola Kłosa w Skrze Bełchatów

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 21:31
Środkowy PGE Skry Bełchatów - Karol Kłos w "Strefie sportu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

MŚ w lotach jeszcze w tym roku w Planicy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 1 kwietnia 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ME w wioślarstwie nie odbędą się w czerwcu w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 09:00
Mozliwe, że impreza nie będzie odwołana, a tylko odłożona na jesień. 
rozwiń zwiń