Popołudniowy przegląd sportowy - 30 listopada 2020.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 30 listopada 2020
Bartłomiej Bonk
Bartłomiej BonkFoto: facebook Bartłomieja Bonka

Bartłomiej Bonk srebrnym medalistą olimpijskim w podnoszeniu ciężarów - to już oficjalne. Sprawa dotyczy igrzysk w Londynie 2012 roku. Bonk zajął tam trzecie miejsce i zabrał do domu brązowy medal. Po kilku latach sprawdzono próbki zwycięzcy kategorii do 105 kg Ukraińca Oleksija Trochitija i okazało się, że stosował zabroniony środek o nazwie turinabol. Ukrainiec został zdyskwalifikowany i pozbawiony złota. Mistrzem olimpijskim z Londynu możemy teraz nazywać Irańczyka Navaba Nasirshelala. Bartłomiej Bonk to wicemistrz igrzysk 2012 roku.​

Robert Lewandowski nie zagra z powodu kontuzji we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt. Napastnik Bayernu Monachium ma uraz mięśniowy, którego nabawił się podczas spotkania reprezentacji Polski z Włochami w Lidze Narodów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.

***

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce.

Poranny przegląd sportowy - 30 listopada 2020.

Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów zakończone.