Bernatek w finale ME w zapasach

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 22:00
Pacurkowski w niedzielę będzie walczył o brąz i... dziesiąty medal naszych reprezentantów w ME w Warszawie.
Mateusz Bernatek
Mateusz BernatekFoto: facebook Polskiego Związku Zapaśniczego

Mateusz Bernatek awansował do finału zapaśniczych mistrzostw Europy, które trwają w hali Torwar w Warszawie.

W półfinale kategorii do 67 kilogramów w stylu klasycznym wygrał z Ormianiem Slawikiem Galastjanem 5:4. W niedzielnym finale rywalem Bernatka będzie Serb Mate Nemes.
W kategorii do 72 kg Roman Pacurkowski przegrał 0:6 w półfinale z Ormianinem Malkhasem Amojanem i w niedzielę powalczy o brąz.
Szansę na brąz zachował też Grzegorz Kunkel (60 kg), który powalczy w repasażach.

W ME w zapasach oraz o innych wydarzeniach soboty - było w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Zasina ze srebrem, Łukasiak z brązem, Łysak powalczy w piątek w finale.

W Kielcach nasi pięściarze i pięściarki w sumie zdobyli 8 medali, jednak ani jednego tytułu.

Szósty, siódmy i ósmy polski medal w zapaśniczych ME w Warszawie.