Stal przegrała w finale PE, Śląsk zdobył brąz MP

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 07:55
Poranny przegląd sportowy - 26 kwietnia 2021.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski przegrali w finale Pucharu Europy FIBA w Tel Awiwie z izraelskim Ironi Ness Ziona 74:82.
O porażce naszej drużyny zadecydowała ostatnia, czwarta kwarta przegrana aż 9:23.

A w kraju rozstrzygnęły się losy brązowego medalu mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn.
W decydującym trzecim meczu między Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka wygrana przez klub z Dolnego Śląska 10:9 i tym samym to wrocławianie po zwycięstwie 86:85 mogą się cieszyć z brązowych medali.
Rywalizacja o złote medale między Zastalem Zielona Góra a niedoszłym zdobywcą Pucharu Europy FIBA czyli Stalą Ostrów Wielkopolski rozpocznie się 28 kwietnia.

Więcej informacji, m.in. z mistrzostw Europy w zapasach,  MŚ w windsurfingowej klasie RS:X, szermierczych kwalifikacji olimpijskich oraz z boisk piłkarskiej ekstraklasy - znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

ŁKS wygrał 3:0 w piątym meczu z Radomką i zdobył brązowe medale mistrzostw kraju.

Polska florecistka wygrała w Madrycie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

W Warszawie zakończyły się mistrzostwa Europy w zapasach. Reprezentanci Polski wywalczyli w nich 9 medali.