Licznik zatrzymany na 9 medalach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 22:20
W Warszawie zakończyły się mistrzostwa Europy w zapasach. Reprezentanci Polski wywalczyli w nich 9 medali.
Walka finałowa Mateusza Bernatka
Walka finałowa Mateusza BernatkaFoto: Rafał Oleksiewicz / PZZ

Taka liczba miejsc na podium była już pewna wczoraj, po przedostatnim dniu zawodów. W niedzielę nasi mogli dołożyć do tego jeszcze dwa medale, bo w pojedynkach o brązowe krążki zaprezentowali się Grzegorz Kunkel (60 kg) i Roman Pacurkowski (72 kg). Niestety obaj swoje pojedynki przegrali.

Przegrał też Mateusz Bernatek, który wystąpił dziś w finale kategorii 67 kilogramów. Na początku walki z Serbem Nemesem pozwolił rywalowi na efektowny rzut przez bark, wart 4 punkty. Ta strata okazała się zbyt trudna do odrobienia w dalszej części pojedynku.

W sumie "biało-czerwoni" wywalczyli więc w Warszawie cztery srebrne i pięć brązowych medali.

Posłuchajcie co po swoich walkach powiedzieli Mateusz Bernatek i Grzegorz Kunkel oraz dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Pacurkowski w niedzielę będzie walczył o brąz i... dziesiąty medal naszych reprezentantów w ME w Warszawie.

Polska florecistka wygrała w Madrycie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

Poranny przegląd sportowy - 26 kwietnia 2021.