Świątek zagra w sobotę o półfinał turnieju w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 07:30
Iga Świątek wygrała po trzysetowym boju z Czeszką Barborą Krejcikovą i w ćwierćfinale zagra z Ukrainką Eliną Switoliną.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: arch. Tomasza Świątka

Łatwo nie było ale awans do ćwierćfinału tenisowego turnieju w Rzymie stał się faktem.
Iga Świątek wygrała mecz 1/8 finału z Czeszką Barborą Krejcikovą 3:6, 7:6 (7-5), 7:5.
Jest się z czego cieszyć, bo Iga nie tylko zwyciężyła, ale zdołała przetrwać trudne momenty - w drugim secie obroniła m.in. dwie piłki meczowe - i odwrócić losy spotkania.

W ćwierćfinale rywalką Świątek będzie Ukrainka Elina Switolina, która pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę 6:4, 6:2.
O półfinał Iga miała grać w piątek, ale z powodu deszczu spotkanie zostało przełożony na sobotę na 11:00.
Na zwyciężczynię tego spotkania czeka już w półfinale Amerykanka Cori Gauff, która w niecodzienny sposób pokonała Ashleigh Barty. Australijka wygrała bowiem pierwszego seta 6:4, w drugim prowadziła 2:1, ale gdy deszcz znów zaczął padać, po konsultacji z fizjoterapeutą, zdecydowała się poddać mecz. Organizatorzy zaplanowali półfinał z udziałem Gauff także na sobotę. Gdyby Iga ograła Switolinę to czekają ją dwa sobotnie mecze w Rzymie.

O meczu Igi, a także o innych wydarzeniach sportowych było w dźwiękowej wersji Przeglądu sportowego.

***

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju tenisowego w Rzymie.

W życiu zawsze trzeba mieć plan "B" twierdzi szablistka i... studentka kryminologii - Marta Okine.

Czwartkowe finały zawodów na Węgrzech - ani jednej polskiej kwalifikacji do Tokio.