Świątek gra dalej, Linette odpadła

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 22:15
Iga Świątek awansowała do 1/8 finału French Open. Z turniejem pożegnała się dziś Magda Linette.
Tenis
TenisFoto: Darek Matyja

Obie Polki swoje mecze trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju w Paryżu rozegrały w sobotę. Iga Świątek pokonała pewnie Estonkę Anett Kontaveit w dwóch setach. Pierwszy był wyrównany i zakończony tie-breakiem, którego Iga wygrała 7:4. Druga partię tenisistka z Polski zdominowała w całości i nie pozwoliła rywalce na wygranie nawet jednego gema. Skończyło się 6:0.

W 1/8 finału rywalką Igi Świątek będzie 81. zawodniczka rankingu WTA, Ukrainka Marta Kostyuk.

Niestety na tym etapie turnieju nie zobaczymy już Magdy Linette, która w trzecie rundzie musiała uznać wyższość Tunezyjki Ons Jabeur. W pierwszej partii lepsza Polka - 6:3. Dwa kolejne sety miały zupełnie inny przebieg. Tunezyjka wygrała je 6:0 i 6:1.

Mecze polskich tenisistek były głównym tematem Sportowego podsumowania dnia na antenie Czwórki. Posłuchajcie też o zwycięstwie siatkarzy, medalistach Superligi i wycieczce polskich piłkarzy.

***

Wicemistrzyni Europy w strzelectwie sportowym - Paula Wrońska o swoim starcie w Chorwacji.

W Gdańsku trwają mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów - w piątek rozdano medale w konkurencjach kobiet.

"Worek medali" polskich sportowców z niepełnosprawnościami podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.