Hiszpania-Polska 1:1 - relacja "minuta po minucie"

Piłkarska reprezentacja Polski wciąż walczy... Ze Szwecją zagramy o wyjście z grupy na EURO.
EURO 2020: Hiszpania-Polska
EURO 2020: Hiszpania-PolskaFoto: shutterstock

O 21:00 w Sewilli "mecz o wszystko" piłkarskiej reprezentacji Polski na EURO.
Po przegranej 1:2 ze Słowacją nasi piłkarze walczą o to, aby zachować jeszcze szansę na wyjście z grupy.
Po tym jak w piątek Szwedzi pokonali Słowaków - dziś nie możemy przegrać...

Przed meczem:
15:00 - 6 godzin do meczu.
Ciekawe co tam kombinuje tym razem nasz selekcjoner... Może zerknie w karty historii polskiej piłki i przypomni sobie rok 1972, kiedy to dwukrotnie pokonaliśmy Hiszpanów po 2:0.
17:00 - 4 godziny do meczu.
Węgrzy pokazali jak walczyć z faworytami - zremisowali z Francją 1:1
19:00 - 2 godziny do meczu.
Niemcy prowadzą z Portugalią 2:1 do przerwy. Ciekawostka - Portugalczycy strzelili wszystkie 3 gole - w tym 2... do własnej bramki.
20:00 - godzina do meczu. Niemcy wygrywają z Portugalia 4:2. W sobotę dwa naprawdę dobre spotkania na EURO, oby to trzecie - Polaków Hiszpanami, także było pięknym widowiskiem.

Relacja "minuta po minucie":
- Odliczamy minuty do meczu przecierając oczy... z Hiszpanią wychodzimy ofensywnym ustawieniem: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek - Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Tymoteusz Puchacz - Karol Świderski, Robert Lewandowski... Będzie ciekawie...
- Trwa przedmeczowa rozgrzewka...
- Czas na hymny...
1' - Zaczęło się... gramy... znaczy... nasi reprezentanci grają, a my trzymamy mocno kciuki...
2' - Polacy zaczęli odważnie..., Zieliński pada w polu karnym, sędzia nie reaguje.
6' - Mocny strzał Mateusza Klicha tuż nad poprzeczką - gramy naprawdę odważnie... czym to się skończy?
9' - Groźna akcja Hiszpanów, dośrodkowanie z prawej strony, ale udało się nie dopuścić do strzału.
10' - Hiszpanie zaczynają coraz odważniej atakować, strzela Olmo - broni Szczęsny.
15' - Kwadrans gry za nami, wciąż bez goli. Co prawda nie jest to "obrona Częstochowy", bo staramy się kontratakować, ale Hiszpanie mają coraz większą przewagę i coraz trudniej odebrać im piłkę.
17' - Rożny dla Hiszpanów. Nie dajemy się zaskoczyć.
18' - Ależ było zamieszanie w naszym polu karnym, jednak znów wychodzimy z opresji obronną ręką.
19' - Lewandowski przechwytuje piłkę na naszej połowie, pędzi kilkadziesiąt metrów z piłką, pada, wstaje i fauluje hiszpańskiego obrońcę...
20' - Szczęsny pewnie wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony.
24' - Ja do ciebie - ty do mnie, tak wygląda gra naszych rywali... Nasi czujnie starają się przechwycić piłkę i skontrować... Która taktyka będzie skuteczniejsza?
25' - Hiszpanie no forsują tempa gry - jakby chcieli dać się wyszumieć Polakom i zaatakować gdy nasz zespół będzie już podmęczony.
26' - I nagle dośrodkowanie... i Alvaro Morata trafia do naszej siatki, ale był na spalonym... Nie, jednak nie był - ocena VAR jest dla nas niekorzystna. Przegrywamy 0:1. Nawet sędzia liniowy był przekonany, że był spalony, a jednak nie było...
30' - Pól godziny gry za nami i nie jest dobrze... Jeśli chcemy jeszcze grać o stawkę ze Szwedami, to musimy strzelić bramkę. Tylko jak to zrobić skoro przez 30 minut Polacy nie oddali ani jednego celnego strzału?
34' - Rzut wolny 2-3 metry przed linią naszego pola karnego. Moreno strzela tuz obok. Uff...
35' - Kontra Polaków, Lewandowski do Świderskiego, ten strzela - za wysoko. No ale nareszcie coś się działo pod hiszpańską bramka.
36' - Żółta kartka dla Mateusza Klicha.
38' - Kolejny rzut rożny dla Hiszpanów. Na szczęście uparli się aby rozgrywać je krótko - jakby nie pamiętali, że Polacy często popełniają błędy przy stałych fragmentach gry... Na razie te ich rożne nie są skuteczne i specjalnie z tego powodu nie narzekamy.
40' - Hiszpanie mają 72% posiadania piłki... dużo...
42' - Przechwytujemy piłkę na połowie Hiszpanów. Świetny strzał Świderskiego - słupek. Jeszcze Lewandowski - sam na sam z bramkarzem dobija... prosto w Unaia Simona... Szkoda, że Lewandowski nie przymierzył... wielka szkoda.
45' - Bardzo groźnie pod nasza bramką. Znów nieudana pułapka ofsajdowa - na szczęście strzał Moreno uderza w boczną siatkę.
Koniec pierwszej połowy - przegrywamy 0:1.

46'  - Zaczynamy drugą połowę...
50" - zostało 40 minut nadziei na to, że uda się odrobić stratę... ale szkoda tej sytuacji z końcówki pierwszej połowy...
54' - Kapitalne dośrodkowanie Kamila Jóźwiaka - Lewandowski strzela głową i 1:1.  MAMY REMIS.
55' - Na boisku pojawia się Kacper Kozłowski za Mateusza Klicha.
55' - Niebezpieczna akcja Hiszpanów... oj chyba karny... Tak... niestety, ale to jeszcze nie gol.
58' - Gerard Moreno strzela z karnego i... słupek... Jeszcze dobitka Moraty do pustej bramki... obok... Ale mamy szczęście.
59' - Kamil Jóźwiak ukarany żółtą kartką
65' - Kolejny rzut rożny dla Hiszpanów, ale znów jesteśmy uważni w obronie - te rożne nie robią nam dziś krzywdy. 25 minut do końca meczu.
68' - Zmiany w obu zespołach. U nas Przemysław Frankowski za Karola Świderskiego. U Hiszpanów Fabian i Sarabia zmieniają kolejno Moreno i Koke.
73' - Groźny strzał Torresa tuż obok naszej bramki
75' - Hiszpanie mają 70% posiadania piłki - ale w tej grze liczą się gole - a tu mamy remis 1:1.
77' - Kolejna kontra Polaków - Lewandowski do Frankowskiego - ten blokowany przez obrońcę.
79' - Ale zamieszanie w naszym polu karnym. Nieporozumienie Szczęsnego z Bereszyńskim, ale znów mamy szczęście...
80" - Oj cisną Hiszpanie coraz mocniej, ale tym razem znów Szczęsny na posterunku.
80' - Zostało 10 minut... wciąż remis, który przedłuża nasze szanse na walkę o wyjście z grupy.
83' - Szczęsny ratuje nas przed stratą gola. Ofiarnie rzuca się pod nogi hiszpańskiego napastnika i broni... ależ było gorąco.
85' - Kolejne zmiany - wchodzą Paweł Dawidowicz i Karol Linetty - za Bednarka i Modera.
89' - Cały czas 1:1...
90' - Sędzia dolicza 5 minut.
90'+2' - Faul Jóźwiaka. Bronimy się jednak rozsądnie i nie dajemy zamknąć na własnym polu karnym.
90'+3' - Zostały 2 minuty, żeby tylko nie dać się zaskoczyć w samej końcówce. Lewandowski ukarany żółtą kartką.
90'+5' - KONIEC - REMISUJEMY Z HISZPANIĄ 1:1 i w meczu ze Szwecją znów będziemy grali o stawkę.

***

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka Euro 2020

EURO 2020: Polska-Słowacja 1:2 (minuta po minucie)

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 19:43
To był mecz, który można było wygrać... Poniżej relacja tekstowa "minuta po minucie" z pierwszego meczu Polaków na EURO.

Popołudniowy przegląd sportowy - 17 czerwca 2021.

Po remisie z Hiszpanią Polacy wciąż zachowali szansę na wyjście z grupy. Trzeba tylko pokonać Szwecję w ostatnim meczu grupowym.