EURO 2020: Polacy zremisowali 1:1 z Hiszpanią

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 22:55
Po remisie z Hiszpanią Polacy wciąż zachowali szansę na wyjście z grupy. Trzeba tylko pokonać Szwecję w ostatnim meczu grupowym.
EURO 2020: Polska-Hiszpania
EURO 2020: Polska-HiszpaniaFoto: PAP/EPA / Marcel Del Pozo

"Mecz o wszystko" z Hiszpanią nie był ostatnim "spotkaniem o wszystko" Polaków na EURO.
Nasz zespół zremisował z Hiszpanią 1:1 i w środę ze Szwedami zagramy o wyjście z grupy. Środowy mecz Polacy muszą wygrać aby grać dalej, ale najważniejsze, że wciąż mają jeszcze o co grać

Po pierwszej połowie Polacy przegrywali z Hiszpanią 0:1 po strzale Alvaro Moraty w 26. minucie.
Jednak w 54. minucie wyrównał Robert Lewandowski i było 1:1.
Potem mieliśmy trochę szczęścia - Hiszpanie nie wykorzystali m.in. rzutu karnego.

Po dwóch meczach na EURO (ze Słowacja 1:2 i z Hiszpanią 1:1) nasz zespół ma co prawda tylko 1 punkt, ale ten punkt pozwala nam cały czas być w grze.

Więcej o meczu Hiszpania-Polska znajdziecie w naszej relacji:
Polska-Hiszpania: relacja tekstowa "minuta po minucie"

***

Polacy przegrali pierwszy mecz na EURO ze Słowacją. Teraz czekają ich jeszcze dwa mecze grupowe z Hiszpanią i Szwecją. Mistrzów Europy poznamy 11 lipca po finale na Wembley w Londynie.

Popołudniowy przegląd sportowy - 17 czerwca 2021.

Szwecja pokonała Słowację w meczu grupy E mistrzostw Europy, w której grają też Polacy.