Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 07:45
Poranny przegląd sportowy - 10 sierpnia 2021.
Kolarstwo - zdj, ilustracyjne
Kolarstwo - zdj, ilustracyjneFoto: pixabay / domena publiczna

Nasz narodowy wyścig kolarski rozpoczęty. Wczoraj rozegrano pierwszy etap 78. Tour de Pologne. Start odbył się w Lublinie, a meta - po przejechaniu 216 kilometrow bylła w Chełmie.
Najszybszy na pierwszym etapie okazał się Niemiec Phil Bauhaus i on został pierwszym liderem wyścigu. Dziesiąte miejsce zajął Michał Kwiatkowski, ale dzięki bonifikatom zdibytym na etapie zajmuje piąte miejsce w "generalce" ze stratą 7 sekund do prowadzącego Niemca.
Ale mamy też polskiego lidera... klasyfikacji górskiej został nim Michał Paluta, który przez wiele kilometrow brał udział w ucieczce.

Dziś drugi etap z Zamościa do Przemyśla. Kolarze będą mieli do przejechania 201 kilometrów. Zakonczenie wyścigu w niedzielę w Krakowie.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Reprezentacja Polski zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk. Prowadzą Chińczycy przed Amerykanami.

Poranny przegląd sportowy - 9 sierpnia 2021.

Popołudniowy przegląd sportowy - 9 sierpnia 2021.