Derus, Stoltman i Kozakowska z medalami igrzysk paraolimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 16:47
Trzy medale polskich sportowców z niepełnosprawnościami podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 27 sierpnia 2021
Michał Derus
Michał Derus Foto: Polski Komitet Paraolimpijski

Michał Derus zajął drugie miejsce podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio w biegu na 100 metrów w kategorii T47 (zawodnicy z niepełnosprawnością jednej kończyny górnej na poziomie ramienia).
Polak miał czas 10,61 s i przegrał złoto o 8 setnych sekundy z Brazylijczykiem Petrucio Ferreirą dos Santosem.

To drugi paraolimpijski medal Michała, który w Rio wywalczył tytuł wicemistrza - także w biegu na 100 metrów.

Drugi dzisiejszy medal w Tokio - brąz w pchnięciu kulą wśród zawodników z urazem rdzenia kręgowego w wywalczył Lech Stoltman.

Na zakończenie dnia w końcu poznaliśmy blask złota, a to za sprawą Róży Kozakowskiej, która został mistrzynią w rzucie maczugą wśród osob z prażeniem mózgowym.

Posłuchajcie co Róża i Michał powiedzieli po wywalczeniu medali w Tokio - ich wypowiedzi, a także innne informacje sportowe znajdziecie w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego - załączonego obok.

***

Trzeci medal paraolimpijczyków podczas igrzysk w Tokio.

Mistrz olimpijski z Tokio w chodzie sportowym na 50 km w Strefie sportu w radiowej Czwórce.

Wykryto erytropoetynę podczas padań antydopingowych Marcina Polaka i jego pilota Michała Ładosza.