Andżelika Wójcik z wygraną i jeszcze lepszym rekordem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 22:15
Polka zwyciężyła w drugiej rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City.
Angelika Wójcik
Angelika Wójcik Foto: Paweł Skraba

W piątek na torze w stanie Utah Andżelika Wójcik była czwarta i zbliżyła się do granicy 37 sekund na dystansie 500 metrów. W sobotę wygrała i do tego zeszła poniżej 37 sekund. Nowy rekord to 36.775 s. Z drugą dziś Rosjanką Angeliną Golikovą Polka wygrała o 0.1 sekundy.

Szczegóły i więcej informacji ze sportowych aren w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

Polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Wiśle. Po pierwszej serii byli na drugiej pozycji, ale w trzeciej kolejce finału skok zepsuł Dawid Kubacki. Wygrali Austriacy.

***

Robert Grzędowski

Reprezentantka Polski pobiła rekord kraju na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w amerykańskim Salt Lake City.

Po pięciu latach zakończyła się współpraca Igi Światek z Piotrem Sierzputowskim.

Polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.