Aleksandra Lisowska mistrzynią Europy w maratonie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 13:00
Polskie biegaczki w brązem ME w drużynowej klasyfikacji maratonu.
Aleksandra Lisowska
Aleksandra Lisowska Foto: PAP/EPA Ronald Wittek

Pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal.
Polka dobiegła do mety w czasie 2 godziny 28 minut i 38 sekund i  wyprzedziła drugą Chorwatkę Mateę Parlov Kostro o 7 sekund.
Polki zdobyły też brąz w klasyfikacji drużynowej maratonu. Oprócz Lisowskiej na podium staną też Angelika Mach i Monika Jackiewicz.

Kwalifikacje pchnięcia kulą pomyślnie przeszli Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, którzy jeszcze dziś o 21:00 powalczą o medale w finale.

***

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański wywalczyli srebro ME w Monachium.

Jakub Majerski był trzeci w finale wyścigu na 100 metrów motylkiem podczas ME w Rzymie.

W finale tenisowego turnieju rangi ATP 1000 w Montrealu Polak przegrał w trzech setach z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą.