Medalowa niedziela kajakarzy w Monachium

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 16:50
Kolejne medale reprezentantów Polski podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie.
Mistrzynie Europy w kajakowej czwórce: Karolina Naja, Anna Pulawska, Adrianna Kąkol i Dominika PuttoFoto: PZKaj / Rafal Oleksiewicz

To był bardzo dobry dzień reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy w kajakarstwie, które dziś zakończyły się w Monachium.
Niedziela rozpoczęła się od srebra Justyny Iskrzyckiej w rywalizacji kajakarek na 1000 m na rozgrywanych w Monachium mistrzostwach Europy.
Potem kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński zostali mistrzami Europy w dwójkach na 200 metrów, a Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto wicemistrzyniami Europy w nieolimpijskiej konkurencji K2 na 200 m.
Ale to nie był koniec niedzielnych polskich zdobyczy medalowych na kajakowym torze w Monachium, bowiem po kilkudziesięciu minutach kolejne złoto wywalczyła kajakarka Anna Puławska na 500 metrów, a  kanadyjkarze Wiiktor Głazunow i Tomasz Barniak zdobyli srebro w wyścigu na 500 metrów.
Mocnym akcentem rywalizację w mistrzostwach Europy zakończyła też nasza kajakowa czwórka na dystansie 500 metrów. Polki płynące w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, wywalczyły bowiem złoto.
Po południu rozegrano finałowe wyścigi maratońskie na 5000 metrów i tu także był polski medal - brąz kajakarza Rafała Rolskiego.

W sumie nasi kajakarze w mistrzostwach Europy w Monachium zdobyli aż 13 medali, w tym 4 złote. Dwa medale wywalczyli też parakajakarze.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 20 sierpnia 2022.

W sobotę srebrne medale wywalczyły Katarzyna Zdziebło i kobieca sztafeta 4x400 metrów, a brąz w biegu na 800 metrów zdobyła Anna Wielgosz.

Trzy mecze i trzy wygrane po 3:0 w Memoriale Wagnera.