Skrzyszowska mistrzynią Europy, sprinterskie sztafety z medalami

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 22:01
Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 100 metrów przez płotki, kobieca sztafeta 4x100 metrów zdobyła srebro, a brąz nasza męska sztafeta 4x100 metrów.
Pia Skrzyszowska
Pia Skrzyszowska Foto: PAP / Adam Warżawa

To było bardzo efektowne zakończenie lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Polscy sportowcy zdobyli w niedzielę 3 medale: złoty, srebrny i brązowy.
Pia Skrzyszowska została mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki, kończąc bieg finałowy z czasem 12 sekund i 53 setne.
Srebro wywalczyła kobieca sztafeta 4x100 metrów w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda, ustanawiając nowy rekord kraju - 42 sekundy i 61 setnych.
Także z rekordem Polski - 38 sekund i 15 setnych oraz brązowym medalem zakończyła bieg nasza męska sztafeta 4x100 metrów. Polacy biegli w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Dominik Kopeć.

W sumie polscy lekkoatleci w Monachium zdobyli 14 medali, w tym 3 tytuły mistrzowskie, 6 medali srebrnych i 5 brązowych.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

W sobotę srebrne medale wywalczyły Katarzyna Zdziebło i kobieca sztafeta 4x400 metrów, a brąz w biegu na 800 metrów zdobyła Anna Wielgosz.

Kolejne medale reprezentantów Polski podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w Monachium.