Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 08:01
Poranny przegląd sportowy - 22 sierpnia 2022.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Foto: PAP/EPA / Javier Etxezarreta

Robert Lewandowski ma powody do świętowania. Wczoraj kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski obchodził 34. urodziny i sam zrobił sobie prezent strzelając dwa gole w barwach Barcelony. To pierwsze trafienia polskiego napastnika w lidze hiszpańskiej.
Lewandowski tym samy dołączył do
grona najlepszych napastników w dość wyjątkowej kategorii. Otóż w swojej karierze strzelił już gola w... każdej minucie meczu. Do wczoraj nie miał na koncie tylko trafienia w pierwszej minucie spotkania - to nie jest coś czym może się pochwalić wielu piłkarzy. Ale udało się, na 1:0 trafił wczoraj po około 50 sekundach gry w spotkaniu z Realem Sociedad San Sebastian i dołączył do Leo Messiego, Luisa Suareza i Zlatana Ibrahimovicia. Wcześniej tylko ta wielka trójka miała na koncie komplet bramek we wszystkich z 90 minut gry.
Drugą bramkę dołożył w w 68. minucie a Barcelona wygrała 4:1.

Więcej informacji z innych sportowych aren w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Kolejne medale reprezentantów Polski podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w Monachium.

Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 100 metrów przez płotki, kobieca sztafeta 4x100 metrów zdobyła srebro, a brąz nasza męska sztafeta 4x100 metrów.