Ola Kałucka zdobyła Puchar Świata we wspinaczce na czas

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 17:15
W zawodach Pucharu Świata w Dżakarcie Ola Kałucka była trzecia, a jej siostra Natalia Kałucka zajęła drugie miejsce.
Ola Kałucka
Ola KałuckaFoto: arch. Oli Kałuckiej

Aleksandra Kałucka zwyciężyła w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. Polka w finałowych zawodach Pucharu Świata w Dżakarcie w Indonezji, zajęła trzecie miejsce. Druga była jej siostra bliźniaczka - Natalia Kałucka. Wygrała Chinka Lijuan Deng.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Aleksandra Kałucka zgromadziła 4680 punktów i wyprzedziła Amerykankę Emmę Hunt (3950 punktów) i Natalię Kałucką (3820 punktów). Aleksandra Mirosław, która już wcześniej zakończyła sezon, z 3000 punktów została sklasyfikowana na piątym miejscu.

Nie spodziewałam się tak dobrego sezonu - powiedziała po dzisiejszym starcie Ola Kałucka - posłuchajcie jej wypowiedzi.

***

Dobre starty Polek w mistrzostwach świata w wyścigach ze startu wspólnego elity, do lat 23 i juniorek.

W czeskich Racicach polska czwórka podwójna nie zostawiła wątpliwości kto jest najlepszy.

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju tenisowego w Metz z Włochem Lorenzo Sonego.