Holandia, Senegal oraz Anglia i USA grają dalej w MŚ

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 08:01
W środę Polacy zagrają z Argentyńczykami - a stawką tego meczu jest wyjście z grupy.
MŚ w Katarze
MŚ w KatarzeFoto: shutterstock

We wtorek poznaliśmy cztery drużyny, które zapewniły sobie awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata, które trwają w Katarze.
Są to Holandia i Senegal z grupy A oraz Anglia i Stany Zjednoczone z grupy B.

Senegalczycy wywalczyli awans wygrywając z Ekwadorem 2:1. Prowadzenie objęli w 44. minucie po karnym wykorzystanym przez Ismailę Sarra. Wyrównał w 68. minucie Moises Caicedo, a dwie minuty później gola na wagę zwycięstwa i awansu strzelił Kalidou Koulibaly.
W innym spotkaniu tej grupy Holandia wygrała z Katarem 2:0. Gole w tym spotkaniu strzelali: Cody Gakpo (26. minuta) i Frenkie de Jong (49. minuta).
W tabeli najlepsza okazała się Holandia (7 punktów), która wyprzedziła Senegal (6 punktów) oraz  Ekwador (4 punkty). 4. - Katar (bez punktów).

W grupie B Stany Zjednoczone wygrały z Iranem 1:0, a gola na wagę awansu strzelił w 38. minucie Christian Pulisic.
W innym spotkaniu tej grupy Anglia pokonała Walię 3:0, po bramkach
Marcusa Rashforda (w 50. i 68. minucie) oraz Phila Fodena (w 52. minucie).
W tabeli triumfowała Anglia (7 punktów) przed Stanami Zjednoczonymi (5 punktów) oraz Iranem (3 punkty) i Walią (1 punkt).

W 1/8 finału Stany Zjednoczone zmierzą się 3 grudnia z Holandią, a dzień później Anglia zagra z Senegalem.

Dziś o awans do 1/8 finału powalczą drużyny z grup C i D. Wśród nich reprezentacja Polski, która o 20:00 zagra z Argentyną.

Posłuchajcie dźwiękowej wersji Przeglądu - tam więcej o wtorkowych meczach katarskiego mundialu oraz wypowiedzi Czesława Michniewicza i Roberta Lewandowskiego przed meczem z Argentyńczykami.