Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 08:00
Nicole Konderla i Kinga Rajda ze złotem w Lake Placid, a Anna Twardosz i Paulina Cieślar zdobyły srebro w konkursie skoków dwuosobowych drużyn.
Nicole Konderla
Nicole Konderla Foto: Paweł Skraba / AZS

Podczas Zimowej Uniwersjady w Lake Placid kolejne medale naszych sportowców. W konkursie dwuosobowych drużyn w skokach narciarskich złoto wywalczyły Nicole Konderla i Kinga Rajda, a srebro Anna Twardosz i Paulina Cieślar.
Wczoraj dobrze spisali się także nasi skoczkowie - Szymon Jojko i Adam Niżnik, którzy w konkursie dwuosobowych drużyn zajęli 4. miejsce.

Natomiast w biegu ze startu wspólnego w łyżwiarstwie szybkim naszym  reprezentantom do podium także niewiele brakowało - Jakub Piotrowski był 5., a Natalia Jabrzyk - 7.

Polacy w tej imprezie - do tej pory - zdobyli 17 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych, a do zakończenia Uniwersjady jeszcze dwa dni rywalizacji.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Polska panczenistka była druga w wyścigu na 1500 metrów w Lake Placid.

Anna Nędza-Kubiniec w biathlonowym sprincie, drużyna panczenistek i para mieszana w skokach narciarskich ze złotymi medalami Zimowej Uniwersjady.

Podczas Zimowej Uniwersjady Marek Kania był trzeci w łyżwiarskim wyścigi na 500 metrów. Wojciech Janik wywalczył brąz, Anna Nędza-Kubiniec srebro, a Barbara Skrobiszewska brąz w biathlonowym biegu pościgowym. Srebro zdobyła drużyna mieszana w kombinacji norweskiej.