Gala Sportu Akademickiego 2023

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2023 09:11
Nagrodzono najlepszych sportowców-studentów 2023, uhonorowano najlepsze uczelnie Akademickich Mistrzostw Polski, wyróżniono też... Czwórkę.
Gala Sportu Akademickiego 2023
Gala Sportu Akademickiego 2023Foto: AZS / Paweł Skraba

W Warszawie odbył się dwudniowy Kongres Sportu Akademickiego, którego zwieńczeniem była uroczysta gala. Nagrodzono m.in. najlepszych sportowców-studentów 2023, uhonorowano najlepsze uczelnie Akademickich Mistrzostw Polski.

Wśród obecnych na Gali Sportu Akademickiego nie zabrakło medalistów Uniwersjad - zimowej w Lake Placid (17 polskich medali) i letniej w Chengdu (43 medale). Wyróżnienia trzymały m.in. skoczkini narciarska Nicole Konderla (trzy złote medale i srebro), lekkoatletka Nikola Horowska (dwa złota i srebro) oraz taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz, która w Chengdu była chorążym Akademickiej Reprezentacji Polski i wywalczyła brąz.

Gala Sportu Akademickiego była też okazją do innych wyróżnień. Najlepszą uczelnią Akademickich Mistrzostw Polski, w których w 2023 roku w sumie wystartowało ok. 18 tysięcy sportowców, została już po raz czwarty z rzędu Politechnika Gdańska. Klasyfikację medalową AMP wygrała Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Drużyną Roku został Polski Cukier AZS UMCS Lublin, czyli mistrzynie Polski w koszykówce kobiet. Wydarzeniem Roku uznano wrześniowe Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie w Bydgoszczy, organizowane przez tamtejszy AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Podczas Kongresu Sportu Akademickiego wyróżniono także sponsorów i partnerów AZS, w tym... radiową Czwórkę.

O tym wydarzeniu mówiliśmy także w Porannym Przeglądzie Sportowym.

Posłuchaj
04:34 PSR - 26 października 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 26 października 2023

Podczas Kongresu Sportu Akademickiego nie zabrakło też licznych paneli dyskusyjnych. Gościem jednego z nich była dwukrotna medalistka olimpijska w wioślarstwie Maria Sajdak, która będzie gościem czwartkowej Akademickiej Strefy Sportu.   

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Hurkacz w ćwierćfinale w Bazylei

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2023 22:05
Hubert Hurkacz wygrał w drugiej rundzie turnieju w Bazylei z Janem-Lennardem Struffem.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistrzowie sportu... na studiach

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2023 17:01
Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Szymon Ziółkowski i Stefan Hula opowiadają o sporcie i... studiowaniu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spurs przegrali na inaugurację sezonu NBA

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2023 07:20
Doncić przyćmił Wambanyamę, dobry mecz Sochana. 
rozwiń zwiń