Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 06:05
Polka stoczyła trzysetowy, zwycięski mecz z Amerykanka Danielle Collins.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP/EPA / LUKAS COCH

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open, który trwa w Melbourne.
Polka wygrała w trzech setach z Amerykanką Danielle Collins 6:4, 3:6, 6:4.
W trzecim secie Światek przegrywała już 1:4, ale zdołała odrobić straty i wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Mecz trwał 3 godziny bez 10 minut.
Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Czeszka Linda Noskova, która w drugiej rundzie wygrała z Amerykanką McCartney Kessler 6:3, 1:6, 6:4.

Więcej o tenisie i innych wydarzeniach sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:43 PS - 18 stycznia 2024.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 18 stycznia 2024