Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 22:05
Ośmiu polskich skoczków wystąpi w niedzielnym konkursie Zakopanem.
Skoki narciarskie - skocznia w Zakopanem
Skoki narciarskie - skocznia w ZakopanemFoto: Rafał Oleksiewicz

W piątkowych kwalifikacja wystartowało ośmiu polskich skoczków i cała ósemka awansowało do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem, a na rozbiegu stanęło 66 zawodników.
Najlepiej z naszych spisał się Dawid Kubacki, który  był 18., Paweł Wąsek zajął 20. miejsce, a Kamil Stoch był 25. Pozostała piątka - Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Klemens Murańka i  Andrzej Stękała - poza pierwszą trzydziestką. Kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft.

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędą się zawody drużynowe, a w niedzielę konkurs indywidualny kończący PolSKI Turniej.

W sobotę w naszej drużynie zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska. Zabrakło
 Piotra Żyły, który zajął 31. miejsce w kwalifikacjach, Zniszczoł w piątek był 34., jednak trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler postawił właśnie na niego.

Konkurs drużynowy zaplanowano w sobotę o 16:00. Do rywalizacji przystąpi 13 zespołów.

04:32 Sportowe podsumowanie dnia - 19 stycznia 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 19 stycznia 2024

***

Hubert Hurkacz wygrał w II rundzie z Czechem Jakubem Mensikiem.

Medalistka mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w drużynowym sprincie - Iga Wojtasik w Strefie Sportu.

Przegrana Piter w pierwszej rundzie debla w Melbourne.