Szóste miejsce polskich skoczków w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2024 19:01
Była szansa na powalczenie o wyższą pozycję, ale ostatecznie nasza drużyna skoczków zakończyła konkurs w Zakopanem na szóstym miejscu.
Skoki narciarskie - polska drużyna, Zakopane 2024
Skoki narciarskie - polska drużyna, Zakopane 2024Foto: PAP / Grzegorz Momot

Polscy skoczkowie zajęli szóste miejsce w drużynowym konkursie w Zakopanem, który jest zaliczany nie tylko do klasyfikacji Pucharu Świata ale też liczy się w klasyfikacji PolSKI-ego Turnieju.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Stoch. Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki, któremu nie udało się utrzymać  czwartego miejsca jakie nasz zespół zajmował po oddaniu siedmiu skoków. Tym razem w drużynie - zgodnie z decyzją trenera - zabrakło Piotra Żyły.
Wygrali Austriacy przed Słoweńcami i Niemcami.

Jutro w Zakopanem zostanie rozegrany ostatni z cyklu - konkurs indywidualny, w którym zobaczymy aż ośmiu Polaków, może choć jeden z nich powalczy o miejsce w dziesiątce.

04:03 [i] 20 01 2024 - SPD - dm.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 20 stycznia 2024

***

Kwalifikacje w Zakopanem "bez strat"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 22:05
Ośmiu polskich skoczków wystąpi w niedzielnym konkursie Zakopanem.

Carlos Sainz wygrał Rajd Dakar w klasyfikacji generalnej wśród kierowców samochodów.

Świątek przegrała z Noskovą, Hurkacz wygrał z Humbertem, w deblu dalej grają też Zieliński i Nys.