Zniszczoł 11. w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2024 22:05
Po pierwszej serii Zniszczoł był czwarty, ale skończyło się znów na miejscach poza "10".
Aleksander Zniszczoł
Aleksander ZniszczołFoto: PAP/Grzegorz Momot

Ośmiu polskich skoczków zobaczyliśmy w niedzielnym  konkursie w Zakopanem, który kończył cykl - PolSKI Turniej. Po pierwszej serii zostało ich sześciu, a najlepiej z tej szóstki spisywał się Aleksander Zniszczoł, który był czwarty. Tej pozycji jednak nie udało mu się utrzymać i ostatecznie był 11. Miejsce niżej został sklasyfikowany Dawid Kubacki, 17. był Kamil Stoch, pozostali jeszcze dalej...
A najlepszy w niedzielnym konkursie w Zakopanem był Austriak Stefan Kraft - to już jego 109. podium w karierze 37. zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek.

PolSKI Turniej zakończył się zwycięstwem Austriaków, którzy wyprzedzili Słoweńców i Niemców. Polska na szóstym miejscu - jeszcze za Japonią i Norwegią.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:26 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 21 styczeń 2024 21_59_47.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 21 stycznia 2024

***

Carlos Sainz wygrał Rajd Dakar w klasyfikacji generalnej wśród kierowców samochodów.

Była szansa na powalczenie o wyższą pozycję, ale ostatecznie nasza drużyna skoczków zakończyła konkurs w Zakopanem na szóstym miejscu.

Magdalena Fręch odpadła w 1/8 finału singla wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open.