Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 22:05
Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak bardzo dobrze zaprezentowały się w pierwszym przejeździe giganta w Kronplatz. W drugim przejeździe było już gorzej...
Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel Foto: arch. Maryny Gąsienicy-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 24. miejsce w gigancie zaliczanym do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, który został rozegrany w Kronplatz we Włoszech.
Po pierwszym przejeździe Polka zajmowała 7. miejsce, ale w drugim popełniła kilka błędów i spadła w klasyfikacji. Druga z naszych reprezentantek Magdalena Łuczak, która była 13. po pierwszym przejeździe, w drugim wypadła z trasy.
Wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami, która o sekundę i 9 setnych wyprzedziła Nowozelandkę Alice Robinson i Szwedkę Sarę Hector - obie miały taki sam czas. Gąsienica-Daniel straciła do zwyciężczyni 3 sekundy i 54 setne.

03:49 Sportowe podsumowanie dnia - 30 stycznia 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 30 stycznia 2024

***

Hurkacz awansował na najwyższe w karierze ósme miejsce.

Nieudany poniedziałek polskich tenisistek w turniejach w Tajlandii i w Austrii.

Piłkarze Senegal nie obronią trofeum - przegrali walkę o ćwierćfinał z gospodarzami turnieju - zespołem Wybrzeża Kości Słoniowej.