Dwa brązowe medale polskich zapaśniczek w mistrzostwach Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 22:05
W pojedynku o trzecie miejsce - Roksana Zasina w kategorii do 55 kg, pokonała Rozę Szenttamasi, a Patrycja Gil wygrała z Rumunką - Kateryną Zydaczevską.
Roksana Zasina
Roksana ZasinaFoto: PAP/Andrzej Lange

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) i Patrycja Gil (WLKS Iganie Nowe-Siedlce) wywalczyły w Bukareszcie brązowe medale zapaśniczych mistrzostw Europy.
Zasina w walce o brązowy krążek pokonała Węgierkę Rozę Szenttamasi 7:3, natomiast Gil położyła na łopatki Rumunkę Katerynę Zydaczevską.
W piątek o brązowe medale powalczą: Anhelina Łysak (Cement Gryf Chełm) w kategorii 57 kg oraz Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) w 72 kg.
W repasażach wagi 62 kg zaprezentuje się Aleksandra Wólczyńska (Grunwald Poznań).
16 lutego to ostatni dzień rywalizacji kobiet oraz pierwszy zawodników w stylu wolnym w wagach: 57, 65, 70, 79 i 97 kg. Mistrzostwa w stolicy Rumunii zakończą się w niedzielę.

04:04 Sportowe podsumowanie dnia - 15 lutego 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 15 lutego 2024

***

Darek Fiuk

Polka zdobyła srebrny medal w kat. 49 kg uzyskując w dwuboju 170 kg.

Broniący trofeum piłkarze Manchesteru City wygrali na wyjeździe z FC Kopenhaga 3:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, a Real Madryt pokonał RB Lipsk 1:0.

Roksana Zasina w kategorii do 55 kg i Patrycja Gil w wadze do 59 kg przed szansą na brązowe krążki turnieju w Bukareszcie.