Kos wygrał w konkurs w Lahti

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 22:05
Tylko Zniszczoł w czołowej "30", ale za to na 8. miejscu - pozostali Polacy... daleko.
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł Foto: Rafał Oleksiewicz

Tylko jeden z pięciu polskich skoczków zdołał przebić się do czołowej trzydziestki konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Był to Aleksander Zniszczoł, który zajął ósme miejsce. Z pozostałych naszych skoczków najwyżej po pierwszej serii był Maciej Kot, który zajął 33. miejsce. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek byli jeszcze dalej w klasyfikacji.
Zwyciężył Słoweniec Lovro Kos, przed Niemcem Andreasem Wellingerem i Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Nieoczekiwanie bardzo odległe 49. miejsce zajął lider Pucharu Świata - Austriak Stefan Kraft, który dostał mocny podmuch wiatru i ledwo uratował się przed upadkiem.
Na sobotę o 16:15 zaplanowano konkurs drużynowy.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:00 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 1 marzec 2024 21_59_59.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 1 marca 2024

***

Studentka Politechniki Łódzkiej w Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar w Norwegii wywalczyła dwa złote medale indywidualnie i brąz w drużynie.

Hubert Hurkacz wygrał tylko pierwszego seta z Ugo Humbertem, w kolejnych dwóch lepszy był Francuz.

San Antonio Spurs wygrali z Oklahoma City Thunder w lidze NBA.