Borussia wygrywa po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 02:12
Trzej polscy piłkarze rozegrali po 90 minut we wtorkowych meczach Ligi Mistrzów.

Tercet w zespole mistrza Niemiec uzupełnia Jakub Błaszczykowski, ale już tradycyjnie zabrakło go w wyjściowym składzie, a na boisku w spotkaniu z Olympiakosem Pireus pojawił się dopiero na ostatni kwadrans. Borussia wygrała 1:0 i przedłużyła szanse na awans do 1/8 finału. Gola na wagę trzech punktów już w 7. minucie zdobył Kevin Grosskreutz.

W Arsenalu, mimo chyba rekordowego sezonu pod względem łącznej liczby straconych goli, mocną pozycję ma Szczęsny. Z kolei inny reprezentant Polski - Łukasz Fabiański - przesiedział mecz z Olympique Marsylia (0:0) na ławce rezerwowych. Na debiut w KRC Genk wciąż czeka kolejny z bramkarzy będących w kręgu zainteresowań trenera kadry Franciszka Smudy - Grzegorz Sandomierski. We wtorek belgijska drużyna zremisowała z Chelsea 1:1.

Dwusetną bramkę w barwach Barcelony zdobył Argentyńczyk Leo Messi w wygranym przez "Dumę Katalonii" meczu z Viktorią Pilzno. Co więcej tuż przed przerwą strzelił też bramkę numer 201, a w drugiej połowie skompletował hat-tricka, a czwartą bramkę dołożył Cesc Fabregas. Zwycięstwo Barcelony nad mistrzem Czech oznacza awans Katalończyków do 1/8 finału, a Messi stał się drugim w historii klubu z Katalonii piłkarzem, który osiągnął granicę 200 goli. W klasyfikacji wszech czasów prowadzi Cesar Rodriguez z dorobkiem 235 trafień.

Dokończenie 4. kolejki Champions League w środę. Tego dnia zagrają m.in.: Trabzonspor (w szerokiej kadrze Arkadiusz Głowacki, Adrian Mierzejewski, Paweł Brożek, ostatnio kontuzjowany Piotr Brożek) z CSKA Moskwa, Inter Mediolan z OSC Lille (Ludovic Obraniak, Ireneusz Jeleń) i Manchester United (Tomasz Kuszczak) z Otelulem Galati.